Економіст: Позиція наглядової ради "Укрзалізниці" дуже дивна, ніхто не розуміє, чому звільнили Жмака
Позиція наглядової ради АТ "Укрзалізниця", яка ухвалила рішення про звільнення Володимира Жмака з посади голови правління компанії, незрозуміла, заявив у коментарі виданню Politeka економіст Центру економічної стратегії Богдан Прохоров.
"Наглядова рада насправді не дуже чітко комунікує свою позицію. Жмак вийшов, усе сказав, написав колонку і звільнився. А чим керується наглядова рада, яка обрала Жмака, а потім через кілька місяців його звільнила, – неясно. Якоїсь такої чіткої комунікації немає", – зазначив експерт.
Він додав, що наглядова рада не підтримала реформи компанії, хоча її прописано у стратегії, а без реформи "Укрзалізницю" чекає занепад.
"Єдиний вихід, це якщо уряд не буде говорити словами прем'єр-міністра рік тому, що "Укрзалізниця" – це бізнес, і нехай вона вирулює із кризової ситуації внутрішнім менеджментом, як захоче. А навпаки – візьме на себе відповідальність. І реально зможе цю ситуацію вирулити", – вважає Прохоров.
Кабінет Міністрів України призначив Жмака головою правління "Укрзалізниці" 26 серпня минулого року. 17 березня уряд підтримав дострокове припинення повноважень Жмака. Колишній голова заявив, що "рішення виглядає як мінімум дивно", оскільки, за його словами, він ніколи не отримував негативних відгуків про свою роботу від наглядової ради.
Рішення наглядової ради та Кабінету Міністрів звільнити з посади голови правління "Укрзалізниці" Володимира Жмака свідчить про те, що велике коло осіб, зокрема представники наглядової ради, не хочуть реформ, вважає економіст Борис Кушнірук.
Наглядова рада "Укрзалізниці" найближчим часом почне конкурсний відбір нового голови правління. Про це 18 березня повідомила пресслужба компанії.
"Укрзалізниця" – публічне акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі. Українська залізниця забезпечує 82% вантажних і приблизно 50% пасажирських перевезень, які здійснюють усіма видами транспорту; за обсягами вантажних перевезень посідає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись лише залізницям Китаю, Росії та Індії, зазначено на сайті компанії.