Екс-голова правління "Укрінбанку" Мещеряк: Угода на $200 млн зірвалася через те, що НБУ вісім місяців вимудровував із метою вимагання хабара G

Мещеряк: НБУ протягом восьми місяців вимудровував з абсолютно визначеними цілями
Фото: National Bank of Ukraine / Flickr

Керівництво Національного банку України у 2009 році вимагало від "Українського інноваційного банку" хабара за дозвіл продати фінустанову ізраїльським інвесторам, розповів в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" дипломат, екс-голова правління "Укрінбанку" Сергій Мещеряк.

Угода із продажу "Укрінбанку" на $200 млн у 2009 році зірвалася через те, що Нацбанк вимагав хабара, заявив в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" дипломат, екс-голова правління "Українського інноваційного банку" Сергій Мещеряк.

"Розпочалася світова банківська криза, яка зачепила й Україну. Гривня впала вдвічі, і голова Банку Ізраїлю екс-перший заступник глави МВФ Стенлі Фішер відкликав своє рішення про купівлю "Укрінбанку". Банк Ізраїлю врегулював українську кризу досить серйозним і в останній момент, у ніч перед завершенням угоди, відкликав дозвіл ізраїльському банку купувати український банк. У підсумку угода на $200 млн зірвалася... Угода зірвалася через те, що НБУ протягом восьми місяців вимудровував з абсолютно визначеними цілями – вимагання хабара. Незважаючи на зрив угоди, керівництво Нацбанку України все одно вважало, що йому повинні заплатити", – розповів Мещеряк.

Він не назвав суми, яку потрібно було передати голові НБУ.

"Хоч яку цифру я озвучу, це буде бездоказове звинувачення, тому що запису розмови ніхто не вів... Не знаю, наскільки відповідає дійсності, але я чув, що залежно від розміру банку керівництво НБУ вимагало від 2 до 5% суми, яку готові були заплатити інвестори за купівлю українського банку", – продовжив Мещеряк.

"Тобто у вашому випадку вимагали 5% від $200 млн?" – запитала журналістка.

Екс-голова правління "Укрінбанку" відповів, що "можна порахувати без калькулятора".

Мещеряк: Путін перед виборами в Україні може просунути свої війська або повернути частину території. На підтримку одного з кандидатів. Читайте повний текст інтерв'ю

У березні 2016 року, відповідно до постанови Національного банку України, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав процедуру ліквідації "Українського інноваційного банку" – першого комерційного банку на території колишньої Української РСР, створеного у січні 1989 року. Через майже 27 років після створення банк визнали неплатоспроможним. Процедура ліквідації завершилася в березні 2018-го. Згідно з даними НБУ станом на жовтень 2015-го, за розміром загальних активів "Укрінбанк" посідав 27-ме місце (5,832 млрд грн) серед 123 наявних у країні банків.