Ексзавідувач реанімації клініки "Борис" після відвідування Саакашвілі: Без обстеження та лікування це може погано закінчитися G

Саакашвілі голодує з 1 жовтня
Фото: EPA
Експрезидент Грузії, голова Виконкому реформ України Михайло Саакашвілі, який голодує у грузинській в'язниці, відмовився від медичного супроводу. Про це розповів колишній завідувач реанімації клініки "Борис", нардеп від "Слуги народу" Максим Перебийніс у коментарі для інтернет-видання "ГОРДОН" після відвідування Саакашвілі 27 жовтня.

Він повідомив, що йому вдалося поспілкуватися із Саакашвілі приблизно пів години.

"Як лікаря мене безпосередньо до нього не допустили, я був як візитер і представник українського парламенту. Він сказав, що від сьогодні відмовився від медичного супроводу, тому що утискають його права на захист. Зовні він трохи змарнів, схуд. Але на відстані тяжко зрозуміти, в якому саме фізичному стані людина – ми розмовляли через скляну перегородку. Поки ситуація не критична. Але якщо його не обстежуватимуть та не лікуватимуть, це може погано закінчитися. Він не у занепаді, налаштований на боротьбу. Обговорили суспільно-політичні події в Україні, він цікавився діяльністю офісу реформ, Верховної Ради", – сказав Перебийніс.

У Facebook він уточнив, що залишається у Грузії.

"Наразі українська сторона намагається добитися організації та участі у спільному лікарняному консиліумі, мета якого – перевірити стан здоров'я Саакашвілі, який голодує вже 27-й день", – зазначив Перебийніс.

Контекст:

Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії два строки поспіль – у 2004–2013 роках. Невдовзі після звільнення з посади президента він покинув країну.

У 2015–2016 роках Саакашвілі очолював Одеську облдержадміністрацію. Він набув українського громадянства у травні 2015 року, а у липні 2017-го втратив його. У травні 2019 року президент України Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. Із червня 2020 року Саакашвілі перебуває на посаді голови Виконавчого комітету реформ України.

У Грузії Саакашвілі засудили до трьох років позбавлення волі за помилування колишніх співробітників МВС, засуджених за вбивство співробітника "Об'єднаного банку Грузії" Сандро Гіргвліані. Ще шість років йому дали у справі про побиття політика Валерія Гелашвілі. Стосовно Саакашвілі у Грузії розслідують ще кілька справ, зокрема про розгін акції протесту у листопаді 2007 року.

У вересні 2021 року Саакашвілі розповів про намір приїхати до Грузії 2 жовтня у день місцевих виборів. Уранці 1 жовтня політик повідомив про повернення до Грузії. Того самого дня Саакашвілі затримали й заарештували, зараз він перебуває в пенітенціарній установі №12 у Руставі.

1 жовтня експрезидент Грузії оголосив голодування, яке триває й досі. Адвокати та лікарі політика повідомили про погіршення його здоров'я.

Українська влада заявила, що добиватиметься повернення Саакашвілі в Україну.

Сьогодні, 27 жовтня, Саакашвілі відвідувала українська омбудсменка Людмила Денісова. Вона повідомила, що Саакашвілі не зможуть оперативно допомогти у разі серйозного погіршення здоров'я. За словами омбудсменки, Саакашвілі й надалі відмовляється від переведення до тюремної лікарні. Вона також зазначила, що законодавство Грузії дозволяє примусово годувати в'язня, який голодує, але якщо таке станеться, це буде порушенням Конвенції з прав людини та основних свобод.