Ексвіцепрем'єр Молдови: Росія планує зробити так, щоб у людей зросли рахунки за електрику та газ

Ексвіцепрем'єр Молдови: Росія планує зробити так, щоб у людей зросли рахунки за електрику та газ
Така ситуація, ймовірно, посилить невдоволення населення діями влади – Кульмінський
Фото: Facebook / Institutul pentru Inițiative Strategice – IPIS

Із 2006 року Росія безплатно постачала газ до Придністров'я, що давало змогу Молдові отримувати дешеву електроенергію. Тепер же РФ намагається змінити цю ситуацію, що загрожує підвищенням цін на електроенергію в Молдові. Про це заявив ексвіцепрем'єр Молдови з реінтеграції  Придністров'я Влад Кульмінський в інтерв'ю "Європейській правді" 19 січня.

Росія, за його словами, планує поновити постачання безплатного газу до Придністров'я. Це призведе до того, що для молдован у Кишиневі вартість газу й електроенергії буде вдесятеро вищою, ніж для молдован, які проживають у Тирасполі. Така ситуація, ймовірно, посилить невдоволення населення діями влади, додав він.

"Росія планує зробити так, щоб у Молдові в людей різко зросли рахунки за електрику та газ, що призведе до ланцюгового зростання цін на все. І тоді люди будуть проти того, щоб ця влада керувала Молдовою, і на парламентських виборах вони проголосують за інші партії. Але це не обов'язково проросійські, а за ті партії, які погоджуються з тим, що Молдова – це "сіра зона", країна посередині", – зазначив Кульмінський.

Він наголосив, що Молдова існує як держава завдяки Україні.

"Якби не ви, то Молдови б уже не було. Тож Україна і її опір російським військам урятували також і Молдову", – сказав Кульмінський.

За його словами, Кремль більше не прагне перетворити Молдову на проросійську державу, адже це вже неможливо. Проте зміна підходу молдовської влади до відносин із Росією залишається досяжною метою, на яку і спрямована нинішня операція Москви.

"Для цього на виборах лунатиме теза: ви ж самі бачите, що у Молдови буде все гаразд, якщо у нас будуть гарні стосунки з Москвою. Буде дешева електроенергія, буде газ, хліб безкоштовний – усе буде. А якщо ж, як зараз, нормальних стосунків із Москвою не буде, то буде дуже дорога електроенергія і зростання цін на все", – сказав він.