Фейгін: Китай повільно викручує своє: він не здає Росії – він її забирає. Це різні процеси
Китай намагається домовитися зі Сполученими Штатами про долю Тайваню і східних територій Росії. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив російський юрист і блогер Марк Фейгін.
"Китай хоче Тайвань. Американці мучаться. Вони думають про те, щоб піти на поступки Китаю, але за це отримати максимум: узагалі все за Тайвань. [...] Я думаю, Тайвань – предмет торгу. Я думаю, предмет торгу – це майбутні території від Далекого Сходу, Східного Сибіру і до Північного моря, як вони називають Байкал. А в разі загального розвалу кому це відійде? Америка прилетить, чи що?" – сказав він.
Блогер вважає, що на згаданих територіях Китай "наводитиме лад, експлуатуватиме ресурси, триматиме в шорах населення, будуватиме концтабори".
"А що, думали, панькатимуться? Ви бачили, як китайці розправляються з усіма цими невдоволеннями? Он, будь ласка. Уйгури дуже добре це знають – чудово знають. Від ранку до ночі вивчайте працю Мао [Цзедуна, засновника Компартії КНР]. Працювати, працювати і працювати. Росіяни собі таку перспективу готують. Вони ж із радістю, задерши штани, біжать у бік Пекіна. Пекін це знає, Пекін узагалі спокійний. Тікати більше нікуди – ось що – з Російської Азії. Тікати саме в бік Китаю. Тому я думаю, що Китай повільно викручує своє: він не здає Росії – він її забирає. Це різні процеси", – пояснив Фейгін.
Фейгін: Колись ми дізнаємося, що дивився Путін. Мені здається, він обмежився Pornhub або чимось таким, та ще й жорсткий, не софт-варіант. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Китай від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви.
Глава українського МЗС Дмитро Кулеба вважає, що позиція Китаю щодо війни РФ проти України вигідніша Києву, ніж Москві.
30 грудня під час переговорів за допомогою відеозв'язку з главою КНР Сі Цзіньпіном президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія і Китай розвиватимуть "військове і військово-технічне співробітництво". Він підкреслив, що це сприятиме "гарантуванню безпеки двох країн та підтримці стабільності у важливих регіонах". Зі свого боку глава КНР зазначив, що в Китаї готові нарощувати "стратегічну координацію" з РФ, щоб "внести більше стабільності у світ".
Американська влада неодноразово попереджала Китай про наслідки в разі допомоги РФ.