Фейгін: Не думаю, що в Путіна може бути хоч якесь повноцінне життя після влади. Так, щоб він яхту купив і плавав між Аркашоном та Біаррицом
Президент РФ Володимир Путін збудував у російській верхівці систему, всередині якої є ієрархія, і всіма грошима, нажитими під час перебування на чолі Росії, він володіє, доки перебуває при владі. Щойно він перестає бути при владі – статки стають безхазяйними. Таку думку російський юрист і блогер Марк Фейгін висловив в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.
Фейгін сумнівається в можливостях Путіна розпоряджатися накопиченим багатством після втрати ним влади у РФ, оскільки "дуже важко цим скористатися, якщо ти воєнний злочинець".
"Якщо ти глава держави такої, як Росія, напевно, це має значення. Ти цим можеш якось – уже не знаю – розпоряджатися тощо. Але якщо ти всіма гнаний, парія такий у світі, якого шукають і хочуть прибити зрештою, посадити, убити, то, чесно кажучи, не для нашого коня паша. Куди ці багатства, якщо ти реально маєш ховатися і вдавати із себе садівника?" – переконаний він.
Блогер розповів, що в Аргентині після Другої світової війни "загубилося" безліч колишніх есесівців – "цілі міста". Але зараз, наголошує Фейгін, "час інший, світ не той, усе під мікроскопом", і він сумнівається, що президенту країни-окупанта вдасться щось схоже.
"Я не думаю, що в Путіна є життя після влади. Я не думаю, що в нього може бути хоч якесь життя після влади. Повноцінне життя – так, що він купив яхту і між Аркашоном плаває і Біаррицом (міста на південному заході Франції на березі Біскайської затоки. – "ГОРДОН"). Малоймовірно, що таке можливо. Хоча в нього в дочки – будинок в Англеті, на кордоні Англета та Біаррица, а у [колишньої] дружини – в Англеті, у Франції", – заявив він.
За даними юриста, цю нерухомість зараз заарештовано – "нічого не віддадуть, усе заберуть".
Фейгін також прокоментував версію, що російський бізнесмен Євген Пригожин за допомогою приватної військової компанії "Вагнер", яка належить йому, ховає гроші й золото Путіна у країнах Африки.
"Напевно, такі трюки вони виконують. Я не думаю, що це робить Пригожин. Найімовірніше, це довірені особи відповідальні на Луб'янці з колегії ФСБ. Там безліч таких. У колегії ФСБ головні генерали, які керують усім у Росії – всією економікою, усіма грішми тощо", – припустив він.
Як довірені особи Путіна, уточнив блогер, вони керують, "зрозуміло, його грошима".
"Але це така система, за якої ти маєш значення і ти найбагатший, тільки якщо ти на цій вершині піраміди – при владі. Щойно ти з неї скотився – ти просто персональний пенсіонер", – підсумував Фейгін.
Фейгін: Колись ми дізнаємося, що дивився Путін. Мені здається, він обмежився Pornhub або чимось таким, та ще й жорсткий, не софт-варіант. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Путін обіймає посаду президента Росії з 2000 року з перервою у 2008–2012 роках, коли був главою уряду, а президентом став Дмитро Медведєв, до цього колишній прем'єр. 2020 року в конституцію РФ внесли зміни, які дають змогу Путіну знову балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року й очолювати РФ до 2036 року. Він неодноразово заявляв, що поки не вирішив, чи балотуватиметься на новий строк.
24 лютого 2022 року Путін оголосив про вторгнення в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим та окупувала частину Донецької й Луганської областей. За даними СБУ, Путін планував в Україні бліцкриг, але він провалився. ЗСУ й далі успішно деокуповують тимчасово захоплені РФ території.
Деякі аналітики висловлюють припущення, що воєнна поразка в Україні може призвести до зміни влади Росії. Оглядач сайта NV, ведучий "Радіо NV" Іван Яковина вважає, що Путін уже втрачає владу і стає "страшним тягарем" навіть для свого оточення.
Путін здається "більш ізольованим, аніж будь-коли", і відчуває "втрату друзів" як у Росії, так і за її межами, писала за підсумками 2022 року The Washington Post.
Путін не зможе скористатися своїм величезним багатством після того, як відійде від влади Росії. Таку думку в інтерв'ю Бацман висловив український телеведучий Савік Шустер.
У Путіна в лютому 2022 року були всі можливості не починати вторгнення в Україну, заявив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону ізраїльський політтехнолог Михайло Шейтельман, який живе в Україні. "Він міг усе життя жити чудово, заробити ще $1 трлн для себе особисто і для своїх нащадків і правити Росією ще щонайменше 30 років. Усе в нього було в руках", – сказав він.
Російський опозиційний політик, колишній глава уряду Російської Федерації Михайло Касьянов припустив в інтерв'ю Гордону, що Путіну можуть запропонувати деякі гарантії безпеки в обмін на відхід від влади. На думку Касьянова, водночас ніхто не обговорюватиме з Путіним збереження його активів, а єдиною країною, яка може прийняти й захистити президента РФ, є Китай.