Фінальна експертиза у справі "Роттердам плюс" зняла всі сумніви в обґрунтованості формули – адвокат

Артем Трекке: САП не залишилося нічого, як ухвалити об'єктивне рішення про закриття справи
Скріншот: 34 телеканал / YouTube

Предметом дослідження фінальної експертизи були, зокрема, висновки експерта цього-таки інституту СБУ від 2019 року, на підставі яких торік було оголошено підозру, повідомив адвокат сторони захисту Артем Трекке.

Будь-які сумніви в обґрунтованості формули "Роттердам плюс" було остаточно знято після отримання висновку комплексної експертизи спеціалізованого інституту Служби безпеки України. Про це в ефірі телеканала NewsOne повідомив адвокат сторони захисту Артем Трекке.

"Фінальною експертизою підтверджено на замовлення сторони обвинувачення, що відсутні збитки від дії формули. Стверджувати надалі про незаконність і необґрунтованість формули було б абсурдно", – зазначив адвокат.

За його словами, предметом дослідження фінальної експертизи були, зокрема, висновки експерта цього-таки інституту СБУ від 2019 року, на підставі яких торік було оголошено підозру.

"Предметом її дослідження також була і перша експертиза, і ці самі експерти цієї самої установи спростували своє твердження 20162017 року і підтвердили, що за весь період дії формули у 2016–2019 роках жодних збитків державі чи комусь не було не заподіяно", – підкреслив Трекке.

Після цієї експертизи прокурору САП, за словами адвоката, не залишалося іншого варіанта, окрім як закрити справу за відсутністю складу злочину.

"З огляду на більше ніж десяток висновків експертів і міжнародних досліджень, наданих стороною захисту, які підтверджують обґрунтованість формули, а також отриманий стороною обвинувачення висновок СБУ, який підтвердив відсутність збитків унаслідок дії формули, САП не залишилося нічого, як ухвалити об'єктивне рішення про закриття справи", – зазначив він.

28 серпня САП повідомила про закриття справи "Роттердам плюс" у частині, яка стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитку. 8 серпня закінчувався строк проведення розслідування, яке триває 3,5 року, з березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов'язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв'язку з відсутністю складу злочину.

9 вересня адвокатка сторони захисту Ірина Одинець опублікувала постанову прокуратури, з якої випливає, що в діях осіб, яким рік тому висунули підозри, немає складу злочину, і довести їхню провину в суді неможливо.