Freedom House заявила про спад демократичних процесів в Україні вперше із 2014 року
На тлі конфлікту із РФ українські політики тиснуть на неурядові організації і журналістів, звинувачуючи їх у підриванні військових зусиль, ідеться в доповіді міжнародної правозахисної організації Freedom House.
В Україні, Молдові, Грузії, Вірменії та Киргизстані погіршуються показники демократичних процесів, і в цих країнах можливе повернення до авторитаризму. Про це йдеться в доповіді "Країни в перехідному періоді 2018. Протистояння нелібералізму" міжнародної правозахисної організації Freedom House.
У правозахисній організації зазначили, що у 2018 році в Україні вперше з часу революції 2014 року спостерігають спад показників демократичних процесів.
"Із продовженням керованого Росією конфлікту на сході країни українські політики використовують почуття патріотизму, щоб нападати на неурядові організації і журналістів, звинувачуючи їх у підриванні військових зусиль", – ідеться в доповіді.
Директор проекту Нейт Шенкан уважає, що напади на громадянське суспільство і політичних опонентів підірвали рушійну силу реформ, а боротьба з корупцією в Україні зайшла у глухий кут, хоча низка інших реформ у країні триває.
На думку авторів доповіді, у країнах у перехідному періоді спостерігають найбільший спад показників демократичних процесів протягом усієї 23-річної історії досліджень. У 2018 році рівень розвитку демократії знизився у 19 країнах із 29.
Freedom House публікує доповідь "Країни в перехідному періоді" щорічно, починаючи із 1995 року. Звіт охоплює 29 посткомуністичних країн колишнього Радянського Союзу, а також Центральної, Східної Європи та Балкан.
В останньому звіті Freedom House щодо свободи преси Україну оцінили як "частково вільну", ураховуючи плюралізм у ЗМІ, а також рівень безпеки роботи журналістів.