FT написала, що Сибіга обговорював у США можливість компромісу для завершення війни. У МЗС відповіли

Не може бути жодних компромісів у контексті суверенітету й територіальної цілісності України, зазначили у МЗС
Фото: depositphotos.com

Новий міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час зустрічей у США на полях Генасамблеї ООН не обговорював можливості територіальних поступок для завершення повномасштабної війни, яку розпочала країна-агресор РФ. Про це 1 жовтня заявив речник українського МЗС Георгій Тихий, його цитує Telegram-канал відомства.

Тихий відреагував на статтю Financial Times від 1 жовтня, в якій ідеться про те, що Сибіга під час візиту до Нью-Йорка нібито обговорював з іноземними колегами можливість компромісу для завершення війни з Росією. Як зазначив ЗМІ, Сибіга стосовно можливості переговорів за принципом "території в обмін на безпеку" зайняв "прагматичнішу позицію", ніж його попередник Дмитро Кулеба.

Один з європейських дипломатів розповів FT, що все відкритіше йде розмова про те, "чим усе закінчиться й від чого Україні доведеться відмовитися", щоб дістати постійну мирну угоду. І це "велика зміна" порівняно з тим, що було ще пів року тому, коли "такі розмови були табу", додало джерело FT.

"Я був присутній на кожній зустрічі міністра закордонних справ Сибіги в Нью-Йорку, і на жодній із них не було пропозицій, обговорень чи навіть натяків на жодні територіальні компроміси", – відреагував Тихий.

Він зазначив, що позиція Сибіги "є непохитною" – "не може бути жодних компромісів щодо суверенітету й територіальної цілісності України".

За словами Тихого, українська формула миру є "єдиним реалістичним шляхом до справедливого й тривалого миру". А принципу "нічого про Україну без України", про що в розмовах наголошував Сибіга, треба неухильно дотримуватися, додав речник МЗС.

"Інформація джерела Financial Times щодо обговорення міністром компромісів просто неправдива, і нам цікаво, хто взагалі зацікавлений у поширенні таких неправдивих наративів", – резюмував Тихий.

Контекст:

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів. У червні 2024 року у Швейцарії відбувся перший саміт миру, на ньому обговорювали три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку та звільнення військовополонених і українських дітей, викрадених Росією. Москву на цей саміт не запрошували. Присутність РФ на другому саміті миру свідчитиме про те, що вона вирішила закінчити війну, вважає президент України Володимир Зеленський.

Під час візиту до США наприкінці вересня глава держави презентував план перемоги України у війні проти країни-агресора РФ. На думку Зеленського, кінець війни ближче, ніж багато хто вважає.