Генасамблея ООН розгляне питання тимчасово окупованих територій України. РФ намагалася заблокувати його внесення до порядку денного
"Ми вітаємо сьогоднішнє рішення Генасамблеї ООН щодо внесення пункту про тимчасово окуповані території України до порядку денного 76-ї сесії. Із нетерпінням чекаємо на предметне обговорення способів притягнення Росії до відповідальності за порушення територіальної цілісності України і Статуту ООН", – ідеться у повідомленні.
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця говорив на засіданні Генасамблеї 17 вересня, що РФ намагалася заблокувати в ООН питання окупованих територій України.
У п'ятницю прессекретар глави Української держави Сергій Никифоров повідомляв, що президент Володимир Зеленський 20 вересня вирушить у США, де візьме участь у Генасамблеї ООН. Він зазначав, що Зеленський "виступить із промовою і матиме низку двосторонніх зустрічей із лідерами інших держав".
2019 року Зеленський виступав на сесії Генасамблеї ООН особисто, а 2020 року – у форматі онлайн.
Контекст:
Сесію Генасамблеї ООН 2021 року відкрили 14 вересня, йдеться на сайті Генасамблеї. Загальні дебати ГА ООН відбудуться з 21-го до 27 вересня.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба 16 вересня назвав три пріоритети роботи України в Генеральній Асамблеї ООН. Перший – протидія російській агресії і відновлення територіальної цілісності України, деокупація Донбасу і Криму, другий – поліпшення умов життя українців на територіях, які постраждали від російської агресії на Донбасі, третій – подолання пандемії COVID -19 та її соціально-економічних наслідків, зазначав міністр.
Віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков вважає, що час ухвалювати резолюцію Генасамблеї ООН щодо Донбасу.