Голова Держмитної служби відреагував на повідомлення про його відставку
Голова Державної митної служби України Павло Рябікін у Facebook спростував повідомлення про свою відставку.
"Мабуть, комусь дуже хочеться, щоб я швидше пішов... Але доведеться потерпіти", – написав він, не наводячи інших деталей.
Сьогодні видання LB.ua, посилаючись на дані джерел, ознайомлених із ситуацією, повідомило, що він написав заяву про звільнення за власним бажанням. Про причини співрозмовники журналістів не говорили.
Після поста Рябікіна шеф-редактор LB.ua Соня Кошкіна написала в Telegram, що інформація про відставку голови митниці з'явилася сьогодні вдень, її джерелами були народні депутати та профільні експерти, увечері вона подзвонила Рябікіну, щоб прояснити ситуацію.
"У телефонній розмові Рябікін факт написання заяви підтверджує. У наступній смс-переписці уточнює: "Написати і піти – різні речі". Це – дослівна цитата. Всьому цьому є скріни-підтвердження. Публікувати особисту переписку – не за моїми правилами, але вона є, якщо що, – написала журналістка. – У нас виходить новина. Оф-рек, але написана зі слів, як вище вказано, самого Рябікіна. І тут він за 14 хвилин пише у себе у Facebook розлоге: "Мабуть, комусь дуже хочеться, щоб я швидше пішов. Але доведеться потерпіти..." "Що за WTF?!" – питаю. "А це, – каже, – я ж не тебе мав на увазі. Зараз ссилочку додам на одного народного депутата". Додав. Завіса".
Пізніше в повідомленні Рябікіна дійсно з'явилося посилання на пост народного депутата від "Слуги народу" Олександра Дубінського.
"За переконливими чутками, Павло Рябікін написав сьогодні заяву за власним бажанням і пішов із Держмитниці. Причини відомі. Але цікаво почути їх від нього самого", – ішлося у пості Дубінського.
Рябікіну 55 років. Він був депутатом Верховної Ради III, IV і VII скликань. У 2005–2006 роках працював заступником міністра транспорту і зв'язку України, у 2014–2015 роках – заступником голови Київської міської державної адміністрації. Із березня 2017 року до листопада 2020-го Рябікін був генеральним директором державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" (Київ)".
У жовтні 2020 року він виграв конкурс на посаду голови Держмитної служби і обійняв цю посаду 18 листопада.
Постійного голови митна служба не мала з квітня, відколи звільнили Максима Нефьодова (він очолював ДМСУ з липня 2019 року і був першим головою новоствореного відомства). 20 травня стало відомо, що до Окружного адміністративного суду Києва подали позов із вимогою поновити Нефьодова на посаді керівника Державної митної служби України.
У квітні виконувачем обов'язків голови Держмитної служби призначили Ігоря Муратова, але вже у серпні його місце зайняв Андрій Павловський. Міністр фінансів Сергій Марченко пояснив зміну голови відомства тим, що за Муратова почастішали випадки зволікань із виконанням доручень Міністерства фінансів з реформування митниці.
22 жовтня Павловський залишив посаду в.о. голови відомства, а його місце зайняв заступник голови Держмитслужби з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Євгеній Єнтіс.