Голова Фонду держмайна: Україна – остання країна в Європі, яка так і не завершила первинної приватизації G

Сенниченко: У Польщі було 8 тис. державних підприємств, залишилося приблизно 50
Фото: Dmitry Sennychenko / Facebook
У власності держави мають бути тільки стратегічні об'єкти, заявив в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

"Україна, напевно, остання країна в Європі, яка так і не завершила первинної приватизації. У Польщі було 8 тис. державних підприємств, залишилося приблизно 50. Вони залучили інвесторів, які трансформували неробочі держактиви в робочі, і ось уже українці масово їдуть до Польщі в пошуках кращого життя", – зазначив голова ФДМ.

Він вважає, що необхідно "не просто заробляти на приватизації" гроші для бюджету, але й трансформувати непродуктивні активи. Останні, за словами Сенниченка, часто є джерелом корупції.

"[Щоб трансформувати], потрібно на конкурсах швидше передати їх приватному сектору, а державі залишити її державні справи: установлення справедливих правил, регулювання, антимонопольне законодавство, стимулювальне податкове законодавство, судову систему", – розповів голова ФДМ.

Голова Фонду держмайна Сенниченко: Одна людина мені $5 млн хабаря намагалася дати, друга – $800 тис., третя – $100 тис. Я здав їх у НАБУ. Читайте повний текст інтерв'ю

Контекст:

7 березня 2018 року в Україні набув чинності закон про приватизацію, що передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи: об'єкти великої і малої приватизації. Перші має бути продано на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.

17 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації держпідприємств. 5 листопада він доручив Мінекономрозвитку до 31 грудня передати Фонду держмайна на приватизацію 500 підприємств. 14 листопада в міністерстві заявили, що у власності держави має залишитися тільки 776 із 3643 підприємств.

30 березня 2020 року Верховна Рада на час дії карантину, запровадженого через поширення коронавірусної інфекції, зупинила продаж об'єктів великої приватизації. За рік, 30 березня 2021-го, Рада розблокувала проведення аукціонів.

Перші аукціони великої приватизації в Україні планують провести влітку 2021 року.