Голова Фонду держмайна розповів про те, скільки Україна отримала від продажу "Укрспирту" G

В Україні провели 23 аукціони в межах приватизації підприємств "Укрспирту" на суму понад 1,5 млрд грн
Фото: National Bank Of Ukraine Національний банк України / Flickr

Голова Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" розповів, що із 78 заводів концерну "Укрспирт" 43 не працювали.

"Ми почали приватизацію саме з тих, які не працюють, тому що приватний інвестор може модернізувати спиртзавод, який не працює, і виготовляти на ньому щось спиртовмісне. Не лише спирт для горілки, а й біоетанол, антисептики, спиртовмісні фарби тощо. За результатом кількох місяців ми провели 23 аукціони на суму понад 1,5 млрд грн", – сказав Сенниченко.

Він заявив, що ФДМ із Міністерством економіки розробили програму, у яку заклали філософію, що спочатку віддають на приватизацію підприємства, які не працюють, а потім – ті, які працюють.

Голова Фонду держмайна Сенниченко: Одна людина мені $5 млн хабаря намагалася дати, друга – $800 тис., третя – $100 тис. Я здав їх у НАБУ. Читайте повний текст інтерв'ю

"Далі організували абсолютно прозорий процес, де всі бачать усе: повний опис об'єктів, знімки, віртуальна кімната даних, електронний майданчик "ProZorro.Продажі" тощо", – зазначив голова ФДМ.

Контекст:

1 липня 2020 року набув чинності закон, який скасував державну монополію на виробництво спирту.

У вересні Фонд державного майна України заявив про початок приватизації підприємств спиртової галузі. На першому етапі на аукціони виставлять 16 підприємств, які входять до складу держпідприємства "Укрспирт".

У ФДМ заявляли, що приватизація підприємств приведе до розвитку різних напрямів переробної аграрної галузі.

"Усі підприємства, які виставляють на приватизацію, перебувають у робочому стані, але лише деякі функціонують", – підкреслили у фонді.