Глава МЗС Німеччини пропонує ЄС співпрацювати з Україною за прикладом відносин із Британією після Brexit
Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель вважає, що найближчим часом ні Україна, ні Туреччина не стануть членами Євросоюзу, тому слід подумати про альтернативні форми тіснішої співпраці.
Брюссель міг би побудувати відносини з Україною і Туреччиною за прикладом моделі, яка складеться за підсумками Brexit. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель в інтерв'ю Funke Mediengruppe, опублікованому в одному з видань медіа-групи Westdeutsche Allgemeine Zeitung.
За словами міністра, якщо Брюсселю вдасться розробити угоду з Лондоном, яка регулює їхні взаємовідносини після виходу Британії з Європейського союзу, то ця модель може бути придатною і для інших країн.
Габріель вважає, що найближчим часом ні Україна, ні Туреччина не стануть членами Євросоюзу, тому слід подумати про альтернативні форми тіснішої співпраці.
Референдум про вихід Великобританії з ЄС відбувся 23 червня 2016 року. Згідно з його результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися в ЄС.
Офіційна процедура виходу Британії з ЄС стартувала 29 березня 2017 року і займе два роки.
19 червня 2017 року в Брюсселі розпочалися переговори щодо Brexit. 7 грудня завершився перший етап діалогу.
Вихід Великобританії з ЄС заплановано на 29 березня 2019 року о 23.00 за лондонським часом (30 березня о 1.00 за Києвом).