Глава САП скасував рішення прокурорів про закриття справи "Роттердам плюс"
22 вересня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Олександр Клименко скасував постанову про закриття так званої справи "Роттердам плюс" як незаконну і необґрунтовану. Про це САП поінформувала у Facebook.
Клименко ухвалив таке рішення після вивчення справи, дослідження висновків прокурорів під час закриття цього кримінального провадження і в координації з Національним антикорупційним бюро України, ідеться в повідомленні.
Водночас глава САП повністю змінив групу прокурорів у справі "через неефективне здійснення нагляду за дотриманням законів під час проведення досудового розслідування".
"Керівник САП виявив численні неузгодженості у висновках та аргументації прокурора під час закриття цієї справи, неповноту дослідження матеріалів справи прокурором, невідповідність висновків прокурора фактичним обставинам кримінального провадження", – зазначили у прокуратурі.
21 вересня колегія Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду відмовила у скасуванні постанови прокурора САП про закриття справи.
САП вказала, що очікує на повний текст цього рішення суду і врахує правові позиції, щодо яких його було ухвалено.
"Одночасно із цим незаконність і необґрунтованість рішення прокурора щодо закриття цього провадження не викликає в керівника САП жодних сумнівів", – заявили в САП.
Контекст:
Формула "Роттердам плюс" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії винятково для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вона передбачала врахування вартості доправлення вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року із введенням ринку електроенергії. У зв'язку із введенням формули відкрили кримінальне провадження.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура 20 травня 2021 року вчетверте закрила справу "Роттердам плюс" через відсутність у ній складу злочину. Перед цим Спеціалізована антикорупційна прокуратура закривала справу вже тричі. Досудове розслідування тривало з 2017 року.
Нікопольський і Запорізький феросплавні заводи вимагали від прокуратури відновити вже закриту справу "Роттердам плюс". Як писав "Главком", ці два заводи бізнесмена Ігоря Коломойського вважають себе єдиними потерпілими від формули. У жовтні 2021 року Вищий антикорупційний суд відхилив позов заводів, вони подали апеляцію.