Головний санлікар про можливість постачання в Україну вакцини від Johnson & Johnson: Є декілька проблем
На запитання, коли цю вакцину можна очікувати в Україні, Кузін відповів: "Дуже важко сказати, є декілька проблем".
"По-перше, Johnson & Johnson – це єдина вакцина з одноразовим введенням. У цьому її привабливість, тому що дуже багато країн хочуть отримати однодозну вакцину, її дуже швидко можна використовувати. На жаль, сам виробник виробляє доволі невелику кількість, і тому ми зараз лише ведемо перемовини щодо постачання таких вакцин в Україну. Ми вже маємо досвід, коли за рахунок США приватна компанія вакцинувалася вакциною Johnson & Johnson на території країни. Це близько 390 людей, які отримали таку вакцину, і зараз перемовини ведуться", – сказав він.
Контекст:
Вакцину Janssen МОЗ України зареєструвало 2 липня. В Україну завезли 500 доз цього препарату для вакцинації працівників приватної компанії.
До цього в Україні зареєстрували вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. В Україні перше щеплення проти коронавірусу зробили майже 2,3 млн осіб, а 1,16 млн ввели дві дози, вони завершили вакцинацію.
За перше півріччя 2021 року в Україну доправили 5,1 млн доз вакцин проти коронавірусу, повідомило Міністерство фінансів.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, до листопада хочуть вакцинувати медиків, військовослужбовців зі складу операції Об'єднаних сил, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко обіцяв, що до кінця 2021 року всі охочі у країні зможуть вакцинуватися проти коронавірусу. Водночас за літо щеплення "як мінімум" і "гарантовано" зроблять 5 млн українців, прогнозує він.