В Україну привезли вакцину від Johnson & Johnson для співробітників приватної компанії – МОЗ
Зазначають, що МОЗ 14 травня дало дозвіл на ввезення вакцини, хоча її ще не зареєстровано в Україні.
Вакцину завезли в країну відповідно до затвердженого порядку ввезення незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, реагентів виключно для вакцинації працівників приватної компанії, яка оплатила її вартість, організувала доставку і забезпечила дотримання температурного режиму, пояснили в Міністерстві охорони здоров'я.
"Співробітники компанії працюють на Алясці у сфері рибальства, тому вакцинація сертифікованою у США вакциною є вимогою в'їзду на територію Сполучених Штатів Америки", – ідеться в повідомленні.
За даними МОЗ, станом на ранок 27 травня вакцинацію препаратом Janssen отримало 224 українці.
Контекст:
Препарат Johnson & Johnson – перша зареєстрована ВООЗ вакцина проти коронавірусу, яка вимагає введення однієї дози. У США її схвалили наприкінці лютого, препарат став третім схваленим у Штатах після Moderna і Pfizer/BioNTech. Також цій вакцині дали дозвіл для застосування в Канаді і Євросоюзі.
У Johnson & Johnson заявляли, що за попередніми результатами третьої фази клінічних випробувань ефективність вакцини становила від 66% до 72%. У дослідженні брало участь 43 783 особи. Вакцину можна зберігати протягом двох років за температури -20 °C, не менше ніж три місяці її можна зберігати за +2...+8 °C.
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield і AstraZeneca-SKBio), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac). Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Із цього моменту в Україні вакциновано 992,2 тис. осіб, з них отримало дві дози вакцин 107,5 тис. людей.
Призначений 20 травня міністром охорони здоров'я Віктор Ляшко пообіцяв, що до кінця 2021 року всі охочі в країні зможуть вакцинуватися проти коронавірусу. Водночас за літо щеплення "як мінімум" і "гарантовано" отримає 5 млн українців, пообіцяв він.