Гончарук заявив, що через неефективну медичну систему в Україні помирає 160 тис. людей на рік
Якби система охорони здоров'я України була ефективною, 160 тис. осіб на рік можна було б урятувати від смерті, вважає прем'єр-міністр України Олексій Гончарук. Над цим треба працювати, наголосив він.
В Україні через недосконалу систему охорони здоров'я помирає приблизно 160 тис. осіб на рік. Про це 24 січня в ефірі телеканала "Україна" заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.
Так він відреагував на слова одного з учасників програми "Свобода слова Савіка Шустера", який сказав, що в Україні помирає 600 тис. осіб на рік.
"Я вам скажу страшнішу цифру. У нас 160 тис. людей помирає тих, кого ми могли б урятувати. Насправді 160 приблизно, за нашими оцінками, тисяч людей ми можемо рятувати, якби наша медична система була ефективнішою. Це за один день не зробиш, над цим потрібно працювати", – сказав Гончарук.
За його словами, тільки на 2020 рік заплановано "дуже серйозне зміцнення системи екстреної допомоги".
"Ми плануємо більше ніж 200 приймальних відділень побудувати по Україні, і кожне відділення ми вже зараз проєктуємо", – зазначив прем'єр-міністр.
19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №6327 про медичну реформу. Згідно з документом, держава гарантує цілковиту оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, а також супроводу вагітності та пологів. Закон набув чинності 30 січня 2018 року.
Перший етап медичної реформи розпочався 2 квітня 2018 року. На цьому етапі українці вибирають сімейного лікаря та підписують із ним декларацію.
Другий етап реформи мав стартувати 1 липня 2019 року (пацієнтам мали розпочати надавати послуги за програмою "Безкоштовна діагностика"), але його запуск відклали. Як наслідок, із 1 липня розпочалася підготовка до наступного етапу реформи (вона включає комп'ютеризацію лікарень, їх оснащення належним обладнанням тощо).
13 вересня тодішній голова Національної служби здоров'я Олег Петренко повідомив, що, згідно із проєктом бюджету, упровадження наступних етапів медичної реформи має розпочатися з 1 квітня 2020 року.