Гонгадзе: Історія з Афганістаном підіграє на руку Україні, тому що Білому дому потрібно показати позитив
Вона зазначила, що Білий дім двічі переносив дату зустрічі, оскільки, на її думку, "вивід американських військ з Афганістану клав величезну тінь на зустріч президентів". За словами Гонгадзе, у підсумку США призначили датою зустрічі 1 вересня, тому що вирішили, "що вони вони хочуть приділити більше уваги Україні".
"Уся ця історія з Афганістаном у якійсь мірі підіграє на руку Україні, тому що Білому дому й адміністрації Сполучених Штатів потрібно показати позитив у підтримці країни, яка розвивається, яка, можливо, має перспективу стати якісною ефективною демократією. І фактор того, що Україна з'явилася після величезної кризи, яка тривала два тижні, якісно відіб'ється на Україні, я сподіваюся", – зазначила Гонгадзе.
Контекст:
Зустріч президентів має розпочатися о 14.00 за вашингтонським часом (21.00 за Києвом) 1 вересня. Байден і Зеленський зустрінуться в Овальному кабінеті Білого дому. Президенти будуть головувати на розширеній двосторонній зустрічі зі своїми основними радниками, потім два лідери перейдуть до бесіди у форматі "сам на сам".
Зеленський у ніч на 31 серпня прибув до Вашингтона. Головною темою його зустрічі з Байденом стане залучення США у процес мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, підкреслював глава МЗС України Дмитро Кулеба.
Зустріч Зеленського і Байдена переносили двічі: спочатку – із 30-го на 31 серпня, а потім – на 1 вересня. За словами амбасадорки України у США Оксани Маркарової, основні складники зустрічі двох лідерів у Білому домі вже розплановано і погоджено сторонами.
У межах візиту Зеленського вже підписано низку міжвідомчих і міждержавних угод між Україною та США. Зокрема, міністр оборони України Андрій Таран і міністр оборони США Ллойд Остін 31 серпня підписали рамкову угоду про стратегічні засади оборонного партнерства.