Горбулін про ракети Путіна: Сьогоднішня Росія – навіть не бліда тінь СРСР, а лише слід від тіні
"Надто мала й неефективна" російська економіка не відповідає глобальним амбіціям, які демонструє президент РФ Володимир Путін, уважає директор українського Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін.
Спроби президента РФ Володимира Путіна відновити ракетне протистояння зі США приречені на провал. Таку думку у статті для ZN.UA висловив екс-секретар Ради нацбезпеки і оборони України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін.
"Проблема в різниці сприйняття світу. США навіть під час протистояння з СРСР визнавали його рівність лише в дуже вузькій сфері – усе в тих-таки ядерних озброєннях і, частково, у геополітиці. Нинішня Росія — навіть не бліда тінь СРСР, а лише слід від тіні. Уявити, що це суперництво може бути рівним, здатна тільки дуже наївна (або така, що занадто повірила в російську пропаганду внутрішнього споживання) людина", – написав він.
За словами Горбуліна, Вашингтон і Кремль усвідомлюють, що результат протиборства залежить не від "ракетної дуелі", а від внутрішньої стійкості кожної з країн.
"Саме стійкість і намагається цементувати Путін. Водночас ігноруючи надто малу й неефективну економіку, яка не відповідає глобальним амбіціям Росії. Однак саме ця невідповідність і може породити нові виклики спочатку регіональній, а потім — і глобальній безпеці, коли Кремль постарається вирішити системну проблему за рахунок ситуативних рішень (на кшталт розв'язання все нових конфліктів)", – уважає експерт.
У посланні до Федеральних зборів 1 березня Путіна говорив про створення нової зброї і перегляд адміністрацією американського президента Дональда Трампа стратегії національної безпеки США, після чого документ нібито став орієнтувати зовнішню політику США на політичне, економічне й військове суперництво.