Гордон: Цинічніших мерзотників, ніж керівники КПУ, я не бачив. Вони як і раніше дуже багаті та впливові
Керівництво Комуністичної партії України "весь час обслуговувало олігархів", тому змогло накопичити величезні фінансові статки, заявив журналіст Дмитро Гордон.
Лідери Комуністичної партії України (КПУ), заборони діяльності якої з 2015 року домагається українська влада, залишаються багатими й дуже впливовими людьми. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
"Комуністична партія, особливо її керівництво в особі пана Симоненка (я не випадково назвав його "паном", а не "товаришем"), – це дуже багаті люди. Вони весь час обслуговували олігархів, накопичили величезні фінансові статки, вони мають величезну кількість нерухомості, мільярди доларів у цих людей, підкреслюю, у лідерів комуністів. Тому вони можуть використовувати свої гроші сьогодні так, як хочуть, їм ніхто в цьому не перешкодить. Це як і раніше дуже багаті й впливові люди", – сказав Гордон.
Він зазначив, що багато з них сьогодні живуть за кордоном, зокрема, в Російській Федерації.
Коментуючи репліку ведучої, що минулого тижня Петра Симоненка бачили на сесії ПАРЄ в Страсбурзі, журналіст зазначив, що, "мабуть, в Росії йому сьогодні не все подобається, хочеться витратити гроші десь в країнах європейської демократії".
"Цинічніших мерзотників, ніж керівники Комуністичної партії, я не бачив. З нахабними посмішками на обличчях, з примруженими очима... Жах!" – сказав Гордон.
На його думку, комуністи в Україні – "тема, яка вже віджила своє".
"Не знаю, чи знайдуться вбогі люди ще... У нас багато убогих людей голосувало за комуністів – одурманених, обдовбаних пропагандою, прожили своє життя в комуністичному так званому раю й голосували за свою молодість", – резюмував журналіст.
У грудні 2015 року Окружний адміністративний суд Києва заборонив діяльність Компартії України. У січні 2016 року, як повідомили в Міністерстві юстиції, Вищий адміністративний суд визнав касаційну скаргу Компартії України необґрунтованою, таким чином підтвердивши законність її заборони.
У січні 2017 року Нацагентство з питань запобігання корупції повідомило, що КПУ має звітувати про своє майно та фінанси. У відомстві пояснили, що рішення Окружного адміністративного суду Києва про заборону діяльності КПУ поки не набуло чинності, оскільки було оскаржене партією в апеляційному порядку.