Гордона депортують із Грузії через підтримку Саакашвілі
Як повідомив журналіст редакції "ГОРДОН", уранці він прилетів до Тбілісі з Києва, але так і не дістав дозволу на в'їзд до країни.
"Годину тому прилетів до Тбілісі й увесь цей час чекав на паспортному контролі штамп у паспорті. Щойно мені офіційно оголосили, що в'їзд до Грузії мені заборонено. Причин не назвали. Однозначно пов'язую це з тим, що напередодні МЗС України звернулося до МЗС Грузії з проханням організувати моє відвідування у в'язниці Руставі [колишнього президента Грузії, голови Виконавчого комітету реформ України] Михайла Саакашвілі", – написав він пізніше в Instagram.
Журналіст назвав подію "міжнародним скандалом і ганьбою для грузинської влади".
Гордон повідомив, що зараз вилітає до Києва тим самим літаком, яким прилетів у Тбілісі.
Пізніше в ефірі телеканала "Україна 24" Гордон уточнив, що прибув до Грузії з двома цілями: зустрітися із Саакашвілі та провести виїзне засідання Академії Дмитра Гордона.
Він зазначив, що грузинська влада не надала йому жодних пояснень.
"Вийшов заступник директора аеропорту і сказав, що всі причини пояснять письмово протягом 10 днів посольству України. Більше жодних причин він назвати не зміг, ховав очі, намагався не дивитися в очі... На цьому закінчилося наше перебування у Тбілісі. Зрозуміло одне, що грузинська влада боїться гласності, боїться моєї зустрічі із Саакашвілі (а я хотів з ним інтерв'ю зробити просто у в'язниці). Це величезний міжнародний скандал і ганьба для грузинської влади. Просто ганьба. Мене ще ніколи нізвідки не депортували, тим паче з братньої Грузії, другом якої я є дуже багато років", – сказав журналіст.
Він також повідомив, що, окрім нього, до Грузії не пропустили голову офісу Саакашвілі в Україні Марію Барабаш.
Журналіст неодноразово робив заяви на підтримку Саакашвілі, який перебуває під арештом у Грузії з початку жовтня.
1 жовтня Гордон записав відеозвернення щодо затримання Саакашвілі. У ньому він закликав президента України Володимира Зеленського домагатися звільнення експрезидента Грузії, який має українське громадянство.
"Михайло Саакашвілі відіграв величезну роль у тому, щоб Україна залишалася демократичною державою. Я щиро поважаю цю людину, я люблю його і вважаю, що Михайлу Саакашвілі потрібно негайно повернути свободу. Я звертаюся до президента України Володимира Зеленського з проханням посприяти тому, щоб громадянина України Михайла Саакашвілі, видатну людину та реформатора, якнайшвидше випустили з в'язниці", – сказав журналіст у зверненні.
Контекст:
Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії два строки поспіль – у 2004–2013 роках. Незабаром після звільнення з посади президента він покинув країну.
У 2015–2016 роках Саакашвілі очолював Одеську облдержадміністрацію. Він набув українського громадянства у травні 2015 року, а у липні 2017-го втратив його. У травні 2019 року президент України Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. З червня 2020 року Саакашвілі перебуває на посаді голови Виконавчого комітету реформ України.
У Грузії Саакашвілі засудили до трьох років позбавлення волі за помилування колишніх співробітників МВС, засуджених за вбивство співробітника "Об'єднаного банку Грузії" Сандро Гіргвліані. Ще шість років він дістав у справі про побиття політика Валерія Гелашвілі. Стосовно Саакашвілі у Грузії розслідують ще кілька справ, зокрема про розгін акції протесту у листопаді 2007 року.
У вересні 2021 року Саакашвілі розповів про намір приїхати до Грузії 2 жовтня, у день місцевих виборів. Уранці 1 жовтня політик повідомив про повернення до Грузії. Того самого дня Саакашвілі затримали та заарештували, зараз він перебуває в пенітенціарній установі №12 у Руставі.
1 жовтня експрезидент Грузії оголосив голодування, яке триває досі. Адвокати та лікарі політика повідомили про погіршення його здоров'я.
Українська влада заявила, що домагатиметься повернення Саакашвілі в Україну.