Грищук, Горбатюк, Костін. Стало відомо, хто претендує на посаду глави САП
Для участі в конкурсі на вакантні посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі подало документи 169 осіб. Про це стало відомо 1 березня під час засідання комісії з добору кандидатів, яке транслювали в YouTube.
111 заяв подали на посаду глави САП, 90 – на заступника, 75 – на начальника відділу. Загалом до участі в конкурсі допустили 128 претендентів.
Серед допущених до участі в конкурсі кандидатів на пост керівника САП:
- в.о. керівника антикорупційної прокуратури Максим Грищук;
- прокурори САП Сергій Козачина, Андрій Перов, Ігор Семак, Роман Симків, Олексій Скибенко;
- нардеп від "Слуги народу", голова комітету з питань правової політики Верховної Ради Андрій Костін;
- колишній керівник управління спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк;
- ексзаступник міністра юстиції, голова правління Transparency International Ukraine Андрій Вишневський.
Приймання документів від претендентів на пост глави САП розпочалося 25 січня і тривало до 15 лютого.
У САП зараз немає постійного керівника. Попередній – Назар Холодницький – пішов у відставку в серпні 2020 року. Він очолював відомство з 2015 року.
Грищук розповідав, що конкурс мали оголосити восени. "Я думав, що конкурс почнеться в жовтні, потім – що в листопаді, але вони досі не домовилися про правила гри. Це вигідно всім, тільки не САП", – говорив він на початку січня.
У жовтні 2020 року президент України Володимир Зеленський заявляв, що розраховує на обрання нового глави САП "найближчими місяцями".
17 вересня Верховна Рада ухвалила проєкт постанови, яким затвердила членів комісії з проведення конкурсу на заміщення адміністративних посад у САП. У складі комісії 11 осіб: чотирьох делегує Рада прокурорів, сімох – парламент.
Запропонованих кандидатів критикували опозиційні парламентські фракції, вказуючи, що у них немає досвіду у сфері боротьби з корупцією (ця вимога міститься в ст. 8 закону "Про прокуратуру").
Євродепутати, члени комітету із закордонних справ Віола фон Крамон-Таубадель та Міхаель Галер перед голосуванням заявляли, що Україна ризикує втратити підтримку МВФ і безвізовий режим із ЄС.