Гройсман: Уважаю, що до 1 червня у Верховної Ради є всі шанси ухвалити закон про антикорупційний суд
Кабмін готовий невідкладно ухвалити всі необхідні нормативно-правові акти для функціонування антикорупційного суду, зазначив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду 10 травня закликав Верховну Раду ухвалити закон про антикорупційний суд до 1 червня. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Я вважаю, що до 1 червня є всі шанси для українського парламенту це зробити", – сказав Гройсман.
Він зазначив, що Кабмін готовий невідкладно ухвалити всі необхідні нормативно-правові акти для функціонування суду.
Створення Вищого антикорупційного суду є одним із зобов'язань, які Україна взяла на себе перед міжнародними партнерами – Європейським союзом і Міжнародним валютним фондом.
9 жовтня 2017 року Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновку щодо українських законопроектів №6011 (авторства віце-спікера Оксани Сироїд (позафракційна), нардепів Єгора Соболєва ("Самопоміч"), Івана Крулька ("Батьківщина"), Сергія Лещенка, Світлани Заліщук та Мустафи Найєма (Блок Петра Порошенка) і №6529 (представника БПП Сергія Алєксєєва) про створення антикорупційних судів в Україні.
Експерти не підтримали запровадження розгалуженої системи антикорупційних палат, що було передбачено у законопроекті №6529. У комісії також розкритикували низку положень законопроекту №6011, звернувши увагу на неприпустимість політизації процесу призначення суддів і необхідність дотримання Конституції під час процедур відбору. Обидва законопроекти було відкликано.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко подав до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". 11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав листа в Адміністрацію Президента, в якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку основних реформ.
В АП заперечили, що вважають законопроект таким, що відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії.
1 березня парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.