Гендиректор "Української бронетехніки" звинуватив ДБР і Держаудитслужбу в атаці на військово-промисловий комплекс України
Генеральний директор "Української бронетехніки" Владислав Бельбас заявив, що Державне бюро розслідувань фальсифікує справу проти компанії, що стане прецедентом для атаки на весь військово-промисловий комплекс. Про це він сказав 15 вересня на прессконференції, пише "Цензор.НЕТ".
Керівник підприємства зазначив, що, "маючи на руках юридично нікчемний висновок Держаудитслужби", "Українську бронетехніку" хочуть звинуватити у завданні збитків державі через те, що компанія отримала прибуток.
"ДАСУ свідомо ігнорує закон України "Про оборонні закупівлі" та постанову Кабміну №363 від 3 березня 2021 року. Законодавство України дозволяє постачальникам і виробникам мати прибуток і включати його до калькуляції. Дії Держаудитслужби мають ознаки диверсії проти військово-промислового комплексу й сил оборони України. Як нам стало відомо, ДБР наразі фальсифікує справу проти нашої компанії, що стане прецедентом для атаки на весь ВПК", – заявив Бельбас.
Він підкреслив, що отримані гроші підприємство інвестує в нове виробництво зброї для України.
"Із прибутків сплачено податки, а кошти проінвестовано у виробництво зброї, перемоги над агресором. Дії ДБР призведуть до зупинення виробництва мінометів, броньованих автомобілів, постачання критично важливих 120-мм і 122-мм боєприпасів, снарядів, збільшення втрат на полі бою", – попередив гендиректор "Української бронетехніки".
Бельбас висловив припущення, що такі дії державних і правоохоронних органів можна пояснити впливом держави-агресора.
"Бо інакше як роботою на ворога складно пояснити озвучені вище тези. Ми звертаємося до президента із закликом не допустити знищення вітчизняного ВПК, блокування виробництва зброї та імпорту боєприпасів. Ми також направили офіційні листи до посольств наших союзників з інформування про ситуацію, що склалася. Діяльність ДАСУ й ДБР підриває героїчну боротьбу сил оборони на фронті, ставить під загрозу життя тисяч українських військовослужбовців і наближає реванш Кремля, який, вочевидь, не маючи змоги перемогти на полі бою, спрямував свої зусилля на підрив країни та її здатності опиратися агресії зсередини через свою п'яту колону", – сказав керівник компанії.
"Українська бронетехніка" виробляє колісні бронетранспортери "Варта" й "Новатор" і, на відміну від державних підприємств, не отримує фінансування на релокацію, будівництво чи закупівлю обладнання, підкреслив він.
"Усе це фінансується нашими власними коштами з прибутків, які обмежені декількома відсотками. Ми виробляємо міномети калібрів 120 мм, і 82 мм, і 60 мм, мінометні постріли 60 мм. Ми виробляємо бронезахист для самохідних гаубиць "Богдана" й ракетних комплексів "Нептун". Одразу після отримання права на імпорт боєприпасів ми організували постачання далекобійних пострілів для САУ "Богдана", якими було знищено позиції російських загарбників на острові Зміїний. На початку повномасштабної агресії ми швидко передали силам оборони всю військову техніку, яку раніше готували під експорт", – повідомив Бельбас.
Він додав, що під час повномастшабної війни підприємство почало міжнародну кооперацію вже із двома країнами НАТО й разом із ними виробляє та постачає в Україну 120-мм мінометні постріли. Разом із боєприпасним холдингом із країни Східної Європи компанія відновила виробництво 122-мм пострілів до гаубиць Д-30 і 2С1 "Гвоздика".
"Минулого року Кабмін надав право державним і приватним компаніям імпортувати боєприпаси й озброєння для потреб сил оборони України. За півтора року ми передали силам оборони вже близько 30 тис. тонн боєприпасів та озброєння. Ми пишаємося тим, що постачаємо військову техніку й боєприпаси дешевше, ніж інші компанії, і не маємо жодного "безнадійного" контракту. Ми навіть є постачальником декількох волонтерських фондів, що також підтверджує нашу ефективність у порівнянні з іншими", – зазначив генеральний директор виробника військової техніки.
Контекст:
Висновки Державної аудиторської служби України про те, що українські виробники, які співпрацюють із Міноборони, не можуть мати прибуток, створюють серйозні проблеми для української армії й виробників. Про це 3 липня заявив тодішній міністр оборони України Олексій Резніков.
"На боці Міноборони й українського бізнесу не тільки здоровий глузд, але й Цивільний і Господарський кодекси, низка системоутворюючих законів щодо підприємництва тощо. На іншому ж боці – формальна можливість знайти зачіпку в одній із постанов уряду (№335). І на підставі цього вирішити, що український бізнес має працювати без прибутку, а весь отриманий раніше прибуток має повернути. Ми переконані, що український бізнес, який забезпечує армію, має право на прибуток. Тому ми оскаржили підхід Держаудиту в суді", – заявив Резніков.
За його словами, "абсурдні висновки Держаудитслужби створили величезні проблеми і українській армії, і українському бізнесу". Він також додав, що "надмірну жагу до бездумної формалізації проявляють люди, які навесні 2022 року десь загубилися, а потім тривалий час героїчно обороняли наш західний кордон".