Ілларіонов про опозиціонерів РФ, які не хочуть повертати Крим: Просто мама з татом їх погано виховали
Російські провладні та опозиційні політики, які не визнають необхідності повернення Україні анексованого РФ Криму, просто не знають, що таке міжнародне право, заявив ексрадник президента РФ Володимира Путіна, старший науковий співробітник Інституту Катона у Вашингтоні Андрій Ілларіонов в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН " Олесі Бацман.
Ексрадник президента РФ Володимира Путіна, старший науковий співробітник Інституту Катона у Вашингтоні Андрій Ілларіонов в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив, що звертати увагу на російських політиків, які не хочуть повертати Україні Крим, не потрібно.
Так він відповів на репліку журналістки, яка згадала, що опозиціонери у РФ визнають необхідність вивести російських військових із Донбасу, але "ламаються" на темі Криму, кажучи, що "там складна історія, це не бутерброд", або що там "треба новий референдум".
"Не варто звертати увагу зараз на тих людей, які називають себе або російською владою, або опозицією, тобто які не розуміють, що таке міжнародне... Тобто на них треба звертати увагу, але звертати увагу на те, що вони просто не знають, що таке міжнародне право і що таке етика, етична поведінка. Мама й тато їх не навчили, що не треба брати чужого, а якщо випадково взяв чуже, то треба негайно повернути на місце, не ставлячи жодних умов власнику того, що було вкрадено. Просто мама з татом погано виховали. І не знають, що таке "добре" і що таке "погано". Нехай читають Маяковського. Або хоча б Біблію – "не вкради". Що завгодно. Це базові правила людської поведінки: незалежно від часів, народів, цивілізацій", – сказав Ілларіонов.
Він вважає, що російське суспільство рано чи пізно дійде до розуміння того, що відновлення кордонів РФ станом на грудень 1991-го – базова умова для успіху країни.
"І без виконання цієї умови жодної успішної Росії, у принципі, бути не може. І тоді неважливо, які прізвища матимуть ті люди, які будуть у Кремлі. Вони ухвалять це рішення. Вони евакуюють російські війська з окупованих територій, встановлять нові, добросусідські відносини із сусідніми народами", – додав Ілларіонов.
У Росії є приблизно тисяча осіб, які здатні це зробити, сказав він.
"Це учасники Форуму вільної Росії (конференція російської опозиції, яка із 2016 року відбувається двічі на рік у Вільнюсі. – "ГОРДОН"). У нас є постійний комітет, який обрав Форум вільної Росії. Це просто постійний комітет, до складу якого тоді входило 11 осіб. Зараз їх трохи менше. Проте їх обрано. Але тут важливий не постійний комітет, який представляє Форум вільної Росії, – важливий сам Форум вільної Росії. Тому що чотири роки тому, коли висунули проєкт заяви Форуму вільної Росії про принципи зовнішньої політики вільної Росії, у ньому чорним по білому заявлено, що влада вільної Росії визнає міжнародно визнані кордони Російської Федерації станом на грудень 1991-го. Російські війська мають евакуюватися з усіх займаних ними окупованих територій: Грузії, України та Молдови", – пояснив Ілларіонов.
Ілларіонов: Російське суспільство прийде до розуміння того, що важливіші за будь-які вкрадені території добрі відносини з українцями, молдованами, грузинами. Читайте повну версію інтерв'ю
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.
Із бутербродом, який не можна "туди-сюди повертати", Крим порівнював російський опозиціонер Олексій Навальний. Ксенія Собчак, коли балотувалася у президенти РФ, говорила, що Крим належить до юрисдикції України, але заявляла про необхідність провести там новий референдум.