Інтеграція української енергосистеми в європейську відбудеться 2023 року – Шмигаль

Шмигаль: У 2022 році мають завершитися технічні моменти щодо інтеграції енергосистеми України з європейською

Фото: kmu.gov.ua
Україна наразі на вододілі між регульованою і ринковою енергетикою, це стосується ринку електричної енергії та газового ринку. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Уряд України ставить за мету збільшення власного видобування газу, це є пріоритетом у межах національної безпеки країни. Про це 4 лютого на круглому столі, присвяченому розвитку енергетичного сектору, сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомила пресслужба Кабміну.

"Україна зараз перебуває на водорозділі між регульованою та ринковою енергетикою. Це стосується і ринку електричної енергії, і газового ринку. Але наш уряд точно рухатиметься в бік формування повноцінних ринкових відносин. Це наш шлях до Європейського союзу, упровадження справедливих тарифів і прозорих правил гри в енергетиці", – заявив прем'єр-міністр.

Ідеться про інтеграцію об'єднаної енергосистеми України в загальноєвропейську систему ENTSO-E, яка має відбутися 2023 року, зазначили у КМУ.

"Ми вже почали проходити відповідні випробування, а у 2022 році мають завершитися технічні моменти щодо інтеграції енергосистеми України з європейською. Це означає, що Україна у 2023 році стане на декілька кроків ближче до ЄС. Крім того, у нашому співробітництві з європейськими партнерами пріоритетним напрямком залишається впровадження "Зеленого курсу". Це основа української екологічної політики і турбота про майбутнє нашої країни", – сказав глава уряду.

В Україні з 1 липня 2019 року за стандартами Європейського союзу функціонує новий ринок електроенергії, але реформу не було завершено: не ліквідовано перехресного субсидування, адміністративний вплив влади на ринок зберігається.

Про те, що 2023 року українська енергосистема має стати частиною європейської, заявляв у грудні 2019 року на той момент прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.