Ірина Геращенко: Варто чесно визнати, що попри агресію Україна не створила міграційної кризи ані для ЄС, ані для РФ
На думку першого віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, польська влада має дякувати трудовим мігрантам з України за внесок в економіку країни.
Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook розкритикувала польських високопосадовців, які заявляють про сотні тисяч біженців з України.
"Офіційні особи мають озвучувати офіційні цифри, які свідчать, що за останній час статус біженців у Польщі отримало близько 80 українців. Саме стільки в Польщі біженців. Інше питання – трудові мігранти. Правда в тому, що десятки тисяч українців у часи економічної кризи, спровокованої в тому числі і війною, працюють у сусідніх країнах, у тому числі і в Польщі, посилюючи її економіку, вкладаючи свої руки, розум, сили, українську працелюбність і щирість у формування польського ВВП", – зазначила вона.
На думку Геращенко, польська влада має дякувати українцям за це.
"І говорити про них як про біженців – це нонсенс. Також варто чесно визнати, що попри російську агресію на Донбасі і в Криму, сотні тисяч внутрішніх переселенців, Україна не створила міграційного кризи ані для ЄС, ані для РФ – агресора. Там теж лише пару сотень українців отримали офіційний статус біженців. Українській владі та суспільству вдалося впоратися з питанням ВПО (внутрішньо переміщених осіб. – "ГОРДОН") і не створювати міграційних проблем для наших сусідів. До речі, саме тому ми й отримали безвіз з ЄС, якби були сотні тисяч біженців – Україні б ніхто його не надав!" – заявила перший віце-спікер.
Вона підкреслила, що українська влада має докласти всіх зусиль для розвитку і відновлення економіки, щоб українці поверталися і працювали у своїй країні.
Спікер польського уряду Йоанна Копчинська 30 грудня заявила, що Польща тривалий час приймала "біженців з України", де йде війна. За словами Копчинської, створюється враження, що Єврокомісія не помітила цього кроку.
Посольство України в Польщі 31 грудня 2017 року заявило, що за 10 місяців 2017 року статусу біженця в Польщі набули 56 українців, а 175 українцям надали статус особи, яка потребує додаткового захисту. У 2016 році статус біженця надали 32 українцям, а 64 визнано особами, які потребують додаткового захисту.
1 січня прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його країна приймає десятки або сотні тисяч українських біженців, і це допомагає знизити напругу на сході ЄС.
3 січня він сказав, що Польща останнім часом прийняла 1,5 млн українців.
У відповідь міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що за два роки тільки 88 українців набули в Польщі статусу біженця, водночас майже 300 тис. громадян України дістало дозволи на роботу, понад 2 млн – польські візи.