Яременко: Сподіваюся, у британців вистачить іронічності закриті у РФ установи Британської ради перенести в Україну
Перенесення установ Британської ради з РФ до обласних центрів України підкреслить статус Росії як глибокої і неуспішної української провінції, вважає український дипломат Богдан Яременко.
У зв'язку з припиненням діяльності Британської ради на території Російської Федерації її закриті філії потрібно перенести в Україну. Таку думку висловив український дипломат, колишній генеральний консул України у Стамбулі, голова благодійного фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко у Facebook.
"Дуже сподіваюсь, що у наших британських друзів вистачить і далекоглядності, й іронічності всі закриті на Росії установи Британської ради перенести в обласні центри України. Це не лише допоможе Україні, для якої освіта – шлях виходу з кризи. Це також підкреслить статус Росії, як глибокої та неуспішної української провінції", – наголосив він.
Відносини між Росією і Великобританією ускладнилися після 4 березня у зв'язку з отруєнням 66-річного російського розвідника Сергія Скрипаля та його 33-річної дочки. До лікарні потрапив також поліцейський Нік Бейлі, який першим відвідав будинок Скрипаля.
Слідство з'ясувало, що під час замаху використовували розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Про це у британському парламенті заявила прем'єр-міністр Тереза Мей. Вона вимагала від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії. Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини й Австралії.
Москва відмовилася пояснювати інцидент і висунула вимогу надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів. Наступного дня Великобританія вислала 23 російських дипломатів і припинила двосторонні контакти з Росією.
За словами міністра закордонних справ Великобританії Бориса Джонсона, "дуже ймовірно", що наказ про застосування нервово-паралітичної агента в Солсбері віддав особисто президент РФ Володимир Путін. У Кремлі назвали цю заяву "приголомшливим і непрощенним" порушенням дипломатичного етикету.