Ярош, якого призначили радником головнокомандувача ЗСУ, заявив, що не вважає себе частиною команди Зеленського
Так він прокоментував своє нещодавнє призначення радником Залужного.
"Я не дуже розумію, чому такий ажіотаж виник навколо пропозиції, яку я прийняв. Це суто військова справа. Це зміцнення обороноздатності держави. Це те, що, власне, мені найближче", – сказав Ярош.
Він підкреслив, що поки що має намір займатися саме військовою справою і не планує повертатися в політику.
"Я не відкидаю, що настане час – і треба буде повернутися до політики. Але при цьому не зараз. Тому що ситуація у державі не покращується і зовнішній ворог ще більше насідає на Україну. Умовно, йому ще треба буде давати по зубах, і не раз", – зазначив Ярош.
Бацман уточнила, чому тоді він прийняв пропозицію стати радником.
"Якраз це абсолютно не політична посада", – відповів командир "Української добровольчої армії".
Журналістка запитала, чи почувається він членом команди Зеленського.
"Ні, я навіть не контактую з нею. Я радник головнокомандувача Збройних сил, який, власне, займається обороною держави, – сказав Ярош. – Я дуже позитивно сприйняв ті призначення, які [влітку 2021 року] відбулися у ЗСУ: призначення головнокомандувача, командувачів оперативних командувань, командувача ООС... Переважну більшість цих людей я знаю з 2014–2015 років, це дуже близькі мені люди. Але, знову ж таки, вони не займаються політикою, займаються предметною військовою справою. Я частина цієї команди".
Він зазначив, що не знає, чи погоджував Залужний його призначення з Офісом президента, і пообіцяв поцікавитися.
"З генералом Залужним ми практично щодня на телефонному зв'язку... Поки я зможу свій досвід, знання, вміння переносити на обороноздатність держави, доти буду радником. Якщо вичерпаю себе на цій ниві – не буду", – сказав про свої плани Ярош.
Він також уточнив, що ані Зеленський, ані члени його політичної команди до цього не пропонували йому жодних посад. Бацман запитала, чи погодився б він стати радником президента, якби така пропозиція надійшла.
"Для того, щоб такий крок зробити, треба розуміти, що Володимир Зеленський робить, має бути якась стратегія розвитку держави... І ця стратегія мала б збігатися з моїми внутрішніми переконаннями та моїми принцами. Поки що я такого не бачу", – сказав Ярош.
Інтерв'ю з Ярошем вийде сьогодні на YouTube-каналі "Алеся Бацман". Трансляцію розпочнуть о 18.00
Контекст:
Ярош із кінця 1980-х бере участь у націоналістичному русі. Був членом "Народного руху України". 1994 року разом із соратниками заснував організацію "Тризуб" імені Степана Бандери, а пізніше її очолив.
Наприкінці листопада 2013 року на базі "Тризуба" створив "Правий сектор" – організацію, яка об'єднала активістів українських націоналістичних організацій, 2014 року вона набула статусу політичної партії. "Правий сектор" брав активну участь у Революції гідності, був її бойовим крилом.
Разом із бійцями "Правого сектору" Ярош брав участь в антитерористичній операції на Донбасі, 2015 року його поранили під Донецьком.
2015 року вийшов із "Правого сектору", заявивши, що засуджує "псевдореволюційну діяльність, яка загрожує існуванню держави Україна". Після виходу з "Правого сектору" започаткував новий рух – "Державна ініціатива Яроша", а також добровольче військове формування "Українська добровольча армія".
2014 року балотувався у президенти України, набрав 0,7% голосів виборців. 2014 року його обрали народним депутатом на одному з мажоритарних округів у Дніпропетровській області.