Яценюк: "Фокіни" – це не особистість, а діагноз. Хвороба антиукраїнства, антидержавності
Заступник голови української делегації у тристоронній контактній групі Вітольд Фокін заявив, що не бачить підтверджень війни між Росією та Україною. У відповідь на це колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк сказав, що "фокіни" – ніхто, оскільки їх ніхто не обирав і за них не голосував.
Колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк розкритикував у Facebook заступника голови української делегації у тристоронній контактній групі Вітольда Фокіна, який заявив, що він не бачить підтверджень війни між Україною і Росією.
"Фокіни" – це не особистість, а діагноз. Хвороба антиукраїнства, антидержавності, меншовартості, підлизування Росії, дрімучої радянськості. "Фокіни" – це відсутність харчів, зарплат і роботи на початку 90-х, коли вони царювали. Це відсутність совісті та моралі зараз, коли вони випадково спливли, як усе, що має здатність спливати", – зазначив він.
Яценюк підкреслив, що так звані фокіни – ніхто, оскільки їх ніхто не обирав і за них не голосував.
"Слово за тими, кого обрав народ. Слово і діло за президентом!" – додав він.
29 вересня Фокін заявив, що не впевнений, чи воюють Україна та Росія: "Підтверджень того, що йде війна між Російською Федерацією та Україною, я не бачу". На цю заяву вже відреагував міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, який назвав Фокіна мерзотником і махровим ідіотом. Він також закликав виключити політика з української делегації у ТКГ.
Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 29 вересня ініціював постанову про звільнення Фокіна.
В інтерв'ю виданню "Страна", опублікованому 30 серпня, заступник голови делегації заявив, що виступає за загальну амністію й особливий статус для всього Донбасу.
Ці заяви розкритикували колишні та нинішні представники української влади. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що це була особиста думка Фокіна, а не всієї української делегації на переговорах у Мінську.