Єлізаров: "Перший національний" у суботу у прайм показує "У світі тварин". Я в шоці. То ці рептилії себе показують G

Єлізаров: Дають "Першому національному" 2 млрд і самі звинувачують олігархів, що в них щось не виходить
Скріншот: В гостях у Гордона / YouTube
На канал "Перший національний" влада витрачає з бюджету більше, ніж будь-який олігарх витрачає на свій канал, але не може зробити його ефективним, вважає продюсер ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" Павло Єлізаров. Про це він говорив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, коментуючи закон про деолігархізацію.

Єлізаров підкреслив, що виступає проти цього закону.

На думку продюсера, більшість інституцій, які наразі працюють, – "під владою". "Як вони в нас у студії говорили: "Це наш прокурор, це наш суддя". Я думаю: "Ну все, уже поїхали за горизонт", – сказав Єлізаров.

Водночас, нагадав він, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія якось заявив під час ток-шоу: "Ви ж знаєте, усі канали належать олігархам. Вони їх фінансують. І тільки "Перший національний", який ніхто не дивиться..."

"Тобто ми як громадяни України платимо 2 млрд із гаком на "Перший національний". Ця сума більша, ніж будь-який олігархічний канал витрачає на себе... Не секрет, що Володимир Олександрович [Зеленський] керував каналом "Інтер". І група "95 кварталу" розуміє механіку й математику каналу "Інтер". Ось вони при владі. Дають "Першому національному" 2 млрд і самі звинувачують олігархів, що в них щось не виходить. То якщо ви в цьому розбираєтеся, зробіть "Перший національний" за 2,5 року кнопкою №1. Після цього скажіть, що "в нас є загальнонаціональний канал: панове олігархи, ваші канали нам не потрібні, тому що ці канали нам заважають керувати країною, ви отруюєте мозок людей", – запропонував Єлізаров.

Він порівняв ситуацію на "Першому національному" з каналом "Україна", який раніше мав назву "Донбас", але після купівлі бізнесменом Рінатом Ахметовим "став кнопкою №1". "Ми спілкуємося із цим менеджментом. Приємно спілкуватися. Це люди освічені, люди, які розуміють, що таке телебачення, які розуміють, що таке сітка каналу", – додав Єлізаров і запропонував відповісти, "поганий олігарх, який володіє каналом "Україна", чи добрий".

"Заберуть в олігархів, умовно кажучи, канали – і після цього їх перетворять на "Перший національний", який у суботу у прайм-таймі показує "У світі тварин". Я вмикаю в суботу ввечері – і в шоці: "То це про себе ті, хто керують "Першим національнім", показують. Вони рептилії, які взагалі не розуміють, що роблять", – підкреслив продюсер.

Шустер і Єлізаров: Якщо ввести в Україні безумовний базовий дохід, Крим сюди припливе сам. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Рада 23 вересня ухвалила у другому читанні законопроєкт про олігархів. За документ проголосувало 279 народних депутатів за 226 необхідних. Голосування відбувалося за спеціальною процедурою, без можливості внести додаткові правки в залі.

Раніше партія "Слуга народу" анонсувала не менше ніж сім додаткових законопроєктів про регулювання діяльності олігархів в Україні, серед них – про антимонопольне законодавство, зміни до закону про політичні партії.

Відповідно до ухваленого закону, олігарх відповідає щонайменше трьом із таких ознак: бере участь у політичному житті; має значний вплив на засоби масової інформації (зокрема інтернет-ЗМІ); є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб'єкта господарювання, є суб'єктом природних монополій або посідає монопольне (домінантне) становище на загальнодержавному товарному ринку і протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище; вартість активів перевищує 1 млн прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 1 січня відповідного року.

У разі занесення бізнесмена до реєстру олігархів йому буде заборонено брати участь у купівлі об'єктів великої приватизації та фінансувати політичні партії.

2 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера з офіційним листом щодо законопроєкту, вона заявила, що документ суперечить Конституції.

Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) прийняла до розгляду звернення колишнього спікера Ради Дмитра Разумкова з проханням оцінити законопроєкт про олігархів.