Єрмак: Пов'язана із КСУ криза, незважаючи на зусилля ворожих сил, не змогла зруйнувати антикорупційну систему України
Ситуація навколо Конституційного Суду посварила Україну з її західними партнерами, заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак у своїй колонці для LIGA.net, опублікованій 31 грудня 2020 року, написав, що криза, пов'язана з Конституційним Судом України, не зруйнувала антикорупційної системи країни.
"Криза, спровокована антиконституційним рішенням Конституційного Суду, незважаючи на зусилля внутрішніх і зовнішніх ворожих сил, не змогла зруйнувати нашу антикорупційну систему і посварити Україну із західними партнерами. А затримка у співпраці з міжнародними донорами не призвела до фінансової катастрофи, як пророкували любителі шукати "зраду". Факти впевнено спростовують пропаганду деяких політиків. Вони намагаються посіяти в Україні вірус паніки, який буває більш небезпечними, ніж найтяжча вірусна хвороба", – стверджує Єрмак.
27 жовтня Конституційний Суд України ухвалив рішення, яким скасував частину положень антикорупційних законів і вказав, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування свідомо недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за скоєння таких правопорушень.
НАБУ повідомляло, що станом на 27 жовтня в роботі НАБУ було 110 кримінальних проваджень, у межах яких детективи розслідували приблизно 180 фактів умисного занесення посадовими особами недостовірних відомостей в електронні декларації. За сімома фактам вже повідомили про підозру, 34 справи скерували до суду. Стосовно 13 осіб уже є рішення суду. Через рішення КСУ всі ці справи потрібно закрити.
4 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4460-д, який передбачає покарання за недостовірну інформацію в електронних деклараціях. Документ вводить покарання у вигляді штрафів і обмеження свободи, але не передбачає позбавлення волі, як було раніше. Представник президента України в Конституційному Суді Федір Веніславський говорив, що цей закон є тимчасовим компромісним варіантом.