Єврокомісія надасть усну оцінку просування України в ЄС, імовірно, наприкінці червня – журналіст
"Усне оновлення" про те, як Україна, Молдова і Грузія просуваються на своєму шляху до вступу в ЄС, імовірно, з'явиться наприкінці червня, за моїми припущеннями – приблизно 21 червня", – написав він.
Журналіст зазначив, що, зважаючи на це, у Верховної Ради України буде досить часу для ухвалення головних законодавчих пакетів.
Контекст:
Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою. Невдовзі такі заявки подали Грузія й Молдова.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ до ЄС Україні й Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу в Євросоюз.
23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидата.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив 27 квітня, що Україна "виконала всі сім рекомендацій Єврокомісії", які їй дали після досягнення статусу кандидата. "Ми виконуємо всі реформи, які необхідні для вступу до Євросоюзу", – запевнив глава Кабміну. Шмигаль додав, що Україна готова до процедури переговорів наприкінці 2023 року.
Віцепрем'єр-міністерка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина розповіла 9 травня, що до кінця травня буде завершено всі оцінні процеси щодо виконання Україною семи рекомендацій Єврокомісії на шляху до членства в ЄС, а сам проміжний звіт Єврокомісія оприлюднить у червні.
Україна ставить за мету бути готовою до вступу в Євросоюз за два роки, заявляв 9 травня Шмигаль.