Європарламент затвердив новий склад Єврокомісії на чолі з фон дер Ляєн
Європейський парламент 27 листопада затвердив новий склад свого виконавчого органу – Європейської комісії, повідомляє сайт організації.
За кабінет, який запропонувала президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн, проголосувало 370 євродепутатів, 282 проти, 36 утрималися. Комісія розпочне роботу 1 грудня з мандатом на п'ять років.
Нова глава ЄК відрекомендувала свою команду і презентувала програму, зазначивши, що в них ураховано пропозиції парламентаріїв. За її словами, першою ініціативою комісії буде "компас конкурентоспроможності" для ліквідації відставання Європи від США й Китаю в технологіях, а також залежності від Росії через постачання газу. Вона зобов'язалася дотримуватися "зеленого" курсу в енергетиці й розпочати стратегічну підтримку європейського автопрому.
Говорячи про повномасштабне вторгнення РФ в Україну й війну на Близькому Сході, вона заявила, що посилення ролі Європи в них "потрібне як ніколи", закликавши країни Євросоюзу більше витрачати на оборону.
"Війна вирує на кордонах Європи. І ми маємо бути готовими до того, що нас чекає попереду, працюючи пліч-о-пліч із НАТО. Ми знаємо, що нам, європейцям, треба робити набагато більше разом. Ось лише одна цифра. Росія витрачає на оборону до 9% свого ВВП. Європа витрачає в середньому 1,9%. У цьому рівнянні є щось неправильне. Наші витрати на оборону мають зрости", – звернулася політикиня до депутатів.
Вона відрекомендувала Андрюса Кубілюса як першого єврокомісара з оборони. Протягом перших 100 днів оборонна команда ЄК обіцяє надати план майбутньої оборони ЄС.
Фон дер Ляєн також згадала призначення експрезидентки Естонії Каї Каллас главою євродипломатії й віцепрезиденткою ЄК, назвавши її "потрібною людиною в потрібний час для дипломатії й інтересів Європи у світі".
Контекст:
7 березня Європейська народна партія підтримала фон дер Ляєн як свою кандидатку на пост президента Єврокомісії. За це проголосувало 400 делегатів.
Із 6-го до 9 червня в ЄС відбувалися вибори в Європарламент. Найбільшу підтримку здобули ЄНП, Прогресивний альянс соціалістів і демократів, а також ліберально-центристська партія "Відновлення".
18 липня фон дер Ляєн удруге очолила ЄК на п'ятирічний строк.