Росія посилила інформаційні операції перед виборами в Європарламент – Боррель

Боррель заявив про потребу протистояти російським інформатакам
Фото: EPA

Останнім часом значно зросла кількість іноземного втручання у європейську політику та маніпуляцій інформацією, особливо з боку країни-агресора Росії. Про це йдеться у заяві високого представника ЄС із питань закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля, опублікованій на сайті дипломатичної служби ЄС 3 червня.

"Після початку агресивної війни Росії проти України зловмисні іноземні гравці, зокрема путінська Росія, ще більше посилили свої вже наявні операції з маніпулювання інформацією по всій Європі та за її межами", – ідеться у заяві.

Боррель зазначив, що ці операції є частиною ширших гібридних та кібернетичних атак, які проводять Росія й інші країни. За його словами, особливо небезпечна ця тенденція перед майбутніми виборами в Європарламент, які відбудуться із 6-го до 9 червня.

За словами Борреля, прокремлівські платформи намагаються не лише "забруднити" інформаційне середовище всередині Євросоюзу, а й зганьбити репутацію ЄС на Близькому Сході, на Західних Балканах, в Африці, Латинській Америці та в Азії більше ніж 20 мовами.

"Спонсоровані російською державою кампанії з наповнювання інформаційного простору ЄС брехливим контентом становлять загрозу тому, як ми звикли проводити наші демократичні дебати, особливо під час виборів. Щоб вирішити цю проблему, нам потрібно інвестувати в чотири сфери: поінформованість про ситуацію, стійкість суспільства, інструменти зовнішньої політики й інструменти регулювання", – ідеться у заяві.

Контекст:

27 березня в Чехії оголосили, що вносять у санкційний список ресурс Voice of Europe, який, за даними Праги, поширює російську пропаганду, а також пов'язаних із ним Медведчука і Марчевського, якого ЗМІ називають колишнім главою молодіжної організації ОПЗЖ і генеральним продюсером телеканала "112 Україна", який належить Медведчуку.

29 березня у Польщі заявили, що викрили шпигунську мережу Росії, яка намагалася вплинути на Європарламент. Пропаганду просували через Voice of Europe, зазначили польські спецслужби.

17 квітня видання The Washington Post повідомило, що міністерство закордонних справ РФ розробляє "наступальну інформаційну кампанію", щоб спробувати послабити своїх західних противників, зокрема США, і використати війну в Україні для створення нового глобального порядку.

17 травня Рада ЄС погодила повну заборону на трансляцію чотирьох російських пропагандистських медіа, які поширюють та підтримують російську пропаганду й агресивну війну Росії проти України.

28 травня Bloomberg написало, що месенджер Telegram став основним інструментом поширення російської дезінформації.