"Його спіймали на медову пастку". Максакова стверджує, що Штазі завербувало Путіна за часів його роботи у Східній Німеччині
Майбутнього президента країни-агресора РФ Володимира Путіна під час його роботи у НДР завербувала східнонімецька розвідка Штазі. "Забійний компромат", завдяки якому відбулося вербування, Путін потім намагався "нейтралізувати" багато років. Про це в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман розповіла російська оперна співачка, колишня депутатка Держдуми РФ від "Единой России" Марія Максакова.
"Інтернетом гуляє його [Путіна] посвідчення [Штазі], і вони [оточення глави Кремля] давали пояснення, що це була дружня для них організація і для спрощення проходу, щоб архівом користуватися, нібито Путіну знадобилося посвідчення співробітника Штазі", – розповіла артистка.
Вона стверджує, що насправді все було дещо інакше.
"Упіймали Путіна на медовій пастці", – описала вона тактику вербування радянського агента КДБ німецькою спецслужбою.
Тому Путіну згодом було важливо, щоб у нього склалися "особливо трепетні й довірчі стосунки" з німецькими лідерами, пояснила Максакова.
"Починав він із когось простішого, вибудовував [стосунки], з ким міг, але потім склалися ось ці самі, можна сказати, рятівні для нього стосунки з [федеральним канцлером ФРН у 1998–2005 роках] Герхардом Шредером, завдяки якому весь цей архів, як він вважає, нібито вивезли і він не залишив слідів", – зазначила співачка.
Однак, за її даними, "забійний компромат" на Путіна не зник безслідно.
"Як мені казав мій [покійний] чоловік Денис Вороненков, сліди залишилися, копії знято. Загалом, за цей архів він був готовий на будь-що, і призначати його [Шредера] кимось там у раду директорів ["Газпрому"] з немислимою зарплатою", – сказала Максакова.
Контекст:
Путін із 1985-го до 1990 року працював у представництві КДБ у Дрездені. Він був працівником культури у Дрездені (офіційно працюючи у НДР за лінією КДБ, значився співробітником Будинку радянсько-німецької дружби).
Як розповідав Дмитрові Гордону колишній радянський розвідник-нелегал, письменник Сергій Жирнов, який живе у Франції, у Східну Німеччину в 1980-х роках Путіна "підтягнув" тодішній начальник постійного представництва КДБ при Штазі (міністерство держбезпеки НДР), який до цього обіймав керівну посаду в Ленінграді й Ленінградській області РРФСР, і "він своїх ленінградських висмикував за блатом туди".
Жирнов не відкидає, що в Німеччині на Путіна можуть зберігати компромат, оскільки майбутнього главу Кремля цікавили "студентики у Дрезденському державному університеті й Будинок дружби народів – там теж комсомольці німецькі й не німецькі".
В архівах міністерства державної безпеки НДР, відомого як Штазі, знайдено службове посвідчення на ім'я Путіна. Про це повідомляла у грудні 2018 року німецька газета Bild. Документ було виявлено під час вивчення архівів колишнього управління Штазі у Дрездені. Путін знахідки не коментував, його прессекретар Дмитро Пєсков припустив, що "КДБ і Штазі були партнерськими службами, тому, напевно, не можна відкидати й такого обміну посвідченнями".
Deutche Welle писало, що посвідчення діяло з 31 грудня 1985 року до кінця 1989 року. Наявність такого документа не обов'язково означає, що Путін працював на Штазі, просто з посвідченням він мав можливість відвідувати МДБ НДР, не наражаючись на ретельний контроль, зазначав керівник дрезденської філії відомства з вивчення архівів Штазі Конрад Фельбер.