Кабаненко: Закон про люстрацію був вигідним не Україні, а Російській Федерації
Як заявив в інтерв'ю головному редакторові видання "ГОРДОН" Олесі Бацман екс-заступник начальника Генштабу Збройних сил України Ігор Кабаненко, згідно з законом про люстрацію, людей в Україні робили винними "без будь-якого розслідування, тільки за фактом перебування на певній посаді".
Закон про люстрацію був вигідним не Україні, а Росії, заявив в авторській програмі головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна" екс-заступник начальника Генштабу Збройних сил України, адмірал, довірена особа кандидата в президенти Ігоря Смешка Ігор Кабаненко.
Бацман нагадала, що після Майдану Кабаненко півроку був заступником міністра оборони, потім його люстрували за те, що він працював на високих посадах у часи екс-президента Віктора Януковича, хоча влада Януковича і почала переслідувати Кабаненка.
"Що дав Україні закон про люстрацію?" – запитала журналіст.
"Щодо мене і багатьох інших професійних (я хотів би наголосити на цьому слові) людей це сталося дуже дивно. Про це, до речі, писала і Венеціанська комісія у своїх висновках", – зазначив Кабаненко.
За його словами, "без будь-якого розслідування, лише за фактом перебування на певній посаді, людину робили винною".
"Такі паралелі із 37-м роком... Ми тебе люструємо, на 10 років позбавляємо права обіймати будь-які посади... І ось тебе викинули з державної діяльності, на тобі – ярлик... Жодних розслідувань, винен – і все. Чому? Тому що тоді був на якійсь посаді... Я не бачу, щоб це було вигідно Україні. Це вигідно Російській Федерації, яка здійснювала агресію", – заявив екс-заступник начальника Генштабу Збройних сил України.
Кабаненко: Смешко знайшов слова, які переконали французького посла, і в підсумку Росія не отримала "Містралів". Читайте повний текст інтерв'ю
Закон про люстрацію почав діяти в жовтні 2014 року. Він обмежує право для високопосадовців часів президента Віктора Януковича обіймати посади в органах державної влади на 5–10 років.
20 січня 2015 року 47 депутатів Верховної Ради подали в Конституційний Суд подання про перевірку закону на відповідність Конституції.
19 червня 2015 року Венеціанська комісія оприлюднила звіт щодо українського закону про люстрацію. Загалом його схвалила комісія, однак вона висловила зауваження, оскільки закон поширюється на дуже широке коло громадян. Також, на думку членів комісії, люстрацію і боротьбу з корупцією потрібно законодавчо розділити.