Кабмін схвалив обмеження права українців на пересування у разі воєнного стану

Кабмін ухвалив постанову на сьогоднішньому засіданні

Фото: depositphotos.com

Кабінет Міністрів України на засіданні 29 грудня затвердив порядок встановлення заборони або обмеження щодо вибору місця перебування чи проживання людей на території, де діє воєнний стан, повідомив "Укрінформ"

Проєкт постанови опубліковано на сайті уряду.

Введення заборони чи обмеження здійснює військове командування з огляду на указ президента про запровадження воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Військові командири разом із військовими адміністраціями (у разі їх створення) можуть самостійно або із залученням органів влади ухвалювати рішення про введення заборони або обмеження на вибір місцеперебування чи проживання людей, про це рішення у разі його ухвалення мають повідомити громадян України через засоби масової інформації.

У своєму рішенні командування має обґрунтувати необхідність та вказати строки введення заборони на пересування, а також надати перелік людей або населених пунктів, яких стосується заборона.

Контекст:

21 листопада 2021 року начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що РФ готується до нападу на Україну наприкінці січня або на початку лютого, до того ж атака буде "набагато руйнівнішою, ніж будь-яка раніше". Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив 22 грудня, що в зоні 200 км від кордону країни перебуває 122 тис. російських військових.

У Кремлі назвали повідомлення про підготовку вторгнення "вкиданнями", заявили, що "Росія не збирається ні на кого нападати і не виношує жодних агресивних планів", і звинуватили Київ у підготовці до агресії "проти "ЛНР" і "ДНР". У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі.

10 грудня Росія висунула вимогу до Північноатлантичного альянсу офіційно відкликати обіцянку Україні про її вступ у НАТО. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у відповідь на це зауважив, що право кожного народу вибирати свій шлях залишається фундаментальним для НАТО.

17 грудня МЗС РФ опублікувало свої пропозиції щодо "гарантій безпеки", згідно з якими США мають узяти на себе зобов'язання унеможливити подальше розширення НАТО "у східному напрямку", відмовитися від приймання до Альянсу та військової співпраці з державами, які раніше входили до СРСР. Україна також висунула свої вимоги у відповідь на заяви Кремля.

Данілов заявив 18 грудня, що причин для введення в Україні воєнного стану наразі немає.