Кабмін звільнив голову "Нафтогазу", Зеленський запропонував зустрітися з Путіним у Ватикані. Головне за день G

Коболєв очолював "Нафтогаз" із березня 2014 року
Фото: EPA
"ГОРДОН" подає огляд основних подій середи, 28 квітня.

Кабмін звільнив голову НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва

Про звільнення Коболєва 28 квітня повідомили спочатку низка ЗМІ та деякі політики. Сам він заявив, що "про "звільнення" дізнався з новин" і не писав жодних заяв.

Кабмін підтвердив, що за підсумками засідання загальних зборів акціонерів "Нафтогазу" роботу наглядової ради і правління 2020 року визнано незадовільною. В уряді заявили, що збиток групи компаній 2020 року становив 19 млрд грн, водночас у затвердженому урядом фінплані було передбачено одержання 11,5 млрд грн прибутку.

Коболєва звільнили з посади голови правління, на його місце призначили т.в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка. Міненерго тимчасово очолив заступник міністра Юрій Бойко. Планують, що на позачерговому засіданні Ради 29 квітня депутати призначать на посаду міністра енергетики віцепрезидента НАЕК "Енергоатом" Германа Галущенка.

У "Нафтогазі України" назвали рішення Кабміну "юридичною маніпуляцією" і поверненням до ручного керування держкомпаніями.

Війна в Україні

Тристороння контактна група не змогла погодити документ про "великоднє перемир'я", на що сподівався президент України Володимир Зеленський. Але "істотно наблизилася", як заявили у ТКГ.

У Держприкордонслужбі України повідомили, що Росія частково відвела військових з окупованого Криму, але біля східного кордону України вони залишилися. "Що стосується польових таборів у Воронезькій області, ми жодного руху там поки не бачимо", – підкреслив голова ДПСУ Сергій Дейнеко.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс "дуже уважно стежить за ситуацією та розвитком подій і чекає, що Росія припинить нарощування своїх збройних сил в Україні й навколо неї".

Зеленський припустив, що може зустрітися з Путіним у Ватикані

На запитання, чи може відбутися зустріч президентів України та Росії у Ватикані, Зеленський відповів італійським журналістам: "Це могло б бути оптимальним місцем з усіх точок зору. Ватикан – справді ідеальне місце для діалогу про мир".

У Кремлі й далі заявляють, що "якщо Київ буде зацікавлений в обговоренні двосторонніх російсько-українських відносин", президент РФ Володимир Путін "буде радий бачити Зеленського в Москві".

Читайте також: Гордон: Із Путіним говорити нема про що. Він має бути нерукоподаваним і зневажуваним усіма, зокрема президентом України

Протягом доби в Україні щепили проти коронавірусу майже 20 тис. осіб

27 квітня в Україні щеплення проти коронавірусної інфекції COVID-19 зробили 19 590 осіб, другу дозу – жодна.

27 квітня у країні почали щеплювати новим препаратом – AstraZeneca-SKBio, виробленим у Південній Кореї. Ним імунізують людей віком від 65 років. Також частину партії призначено на друге щеплення людям, які ввели першу дозу вакциною Covishield від AstraZeneca.

За даними моніторингу РНБО, одужало від COVID-19 протягом попередньої доби 20 062 пацієнтів, і це максимальний показник в Україні від початку пандемії.

Київ із 1 травня переходить із "червоної" відразу в "жовту" зону і послаблює карантин. Буде відновлено нормальну роботу громадського транспорту, почнуть працювати ТРЦ, ринки, ярмарки, спортзали і заклади громадського харчування.

Рада ухвалила один із законів, необхідних для завершення земельної реформи

Верховна Рада на засіданні 28 квітня ухвалила у другому читанні й у цілому проєкт закону "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин".

Частина нардепів скандувала "Ганьба", поки тривало фінальне голосування. Воно відбулося, коли Рада завершила розгляд поправок до законопроєкту. Їх було більше ніж 3 тис., парламент розглядав їх протягом кількох засідань.

За відставку Степанова в Раді зібрали 150 підписів

У Раді зібрали досить підписів, щоб винести питання відставки міністра охорони здоров'я Максима Степанова на розгляд. У фракції "Голос", яка ініціювала збір підписів, прогнозують, що питання відставки Степанова парламент зможе розглянути в середині травня.

У Києві відбувся марш на честь створення дивізії "Галичина"

У центрі Києва 28 квітня провели марш націоналістичних організацій на честь річниці створення дивізії "Галичина". Організатори підкреслили, що "воїни цієї дивізії йшли в бій за вільну Україну й вірили, що вони стануть авангардом української армії". За інформацією ЗМІ, заворушень і конфліктів із поліцією під час ходу не було.

Читайте також: Від ордена в Англії до розстрілу за держзраду. Шість головних скандалів із висиланням радянсько-російських дипломатів