Кличко: Я думав завжди, що у нас з президентом спільні виклики і спільні вороги
За словами Кличка, востаннє із Зеленським він спілкувався пів року тому.
"Має бути субординація, щоб просто так прийти... Я навіть у друзів питаю, в який час краще зустрітися, щоб обговорити ті чи інші речі. Так, дійсно, я телефонував у приймальню і просив президента зустрітися, писав йому смс. На жаль, відповіді не отримав. [...] Намагаються зробити ворогами. Я президенту не ворог. Я думав завжди, що у нас спільні виклики і спільні вороги: захмарні тарифи, маленькі зарплати, бідність, боротьба з коронавірусом, російська агресія і багато інших. Це наші спільні виклики", – сказав він.
Мер додав, що він приходив до президента не щодо особистих питань, а стосовно питань міста.
"Але зараз у мене складається враження, що хтось або доносить неправильну інформацію, маніпулює... Переконаний, що загострення такої ситуації, якщо хтось хоче це зробити, може нести негативні наслідки і дестабілізацію в Києві. Якщо буде дестабілізація в серці країни – економічна, політична – це матиме наслідки для всіх регіонів нашої країни", – сказав Кличко.
Контекст:
На пресконференції 20 травня Зеленський заявив, що ставиться до Кличка "з великою повагою", але вважає його публічну поведінку неправильною і не розуміє, "чого Кличко від нього хоче". "Віталій Володимирович, мені здається, дуже неправильно публічно поводиться. Мені здається, справедливе запитання – що він хоче від мене? Тому що він постійно мені пише, телефонує, записується на прийом, – постійно, запитайте! – навіть приходить в Офіс президента без того, що я готовий із ним зустрітися, тому що мені не вистачає часу", – заявив президент.
Кличко стверджує, що у нього немає конфлікту із Зеленським, але "періодично виникають загострення".
Минулого тижня в низці комунальних підприємств Києва (зокрема, в "Київзеленбуді" і "Київавтодорі"), а також у департаментах Київської міської державної адміністрації та вдома у близького соратника Кличка, голови виконкому партії УДАР Артура Палатного проводили обшуки. Їх продовжили і цього тижня. У Державній фіскальній службі розповіли, що загалом провели більше ніж 30 обшуків, вони стосувалися ухилення від сплати податків і зловживання повноваженнями. За даними прокуратури, про підозру повідомили 11 осіб, зокрема чинних співробітників департаментів КМДА, комунальних і підрядних підприємств.
Кличко заявив, що в його команді "нульова толерантність до корупції" і що обшуки схожі йому на "якісь нальоти". Він припустив, що головна причина масових обшуків – самостійність київської влади і невиконання вказівок Офісу президента. "Тим, хто хоче мене, так би мовити, "потренувати", скажу: я тренувався, ще коли ви в школу ходили. Тому перебуваю у чудовій формі", – підкреслив мер міста.
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що обшуки в комунальних підприємствах Києва не пов'язані з політикою. За його інформацією, там виявлено махінації "на десятки мільйонів гривень" і "побудовано шкідливу тіньову систему".
У ЗМІ звучала версія, що одна з імовірних причин атаки на Кличка – його потенційно високий результат на президентських виборах 2024 року.