Комаровський: Захищати українську мову – це мудро, правильно, патріотично. Це треба всіляко підтримувати
Бацман звернула увагу, що Комаровський останнім часом почав записувати деякі ролики українською мовою, і запитала, чи змінилося його ставлення до мовного питання.
"У мені нічого не змінилося взагалі. У плані мого ставлення до мови не змінилося нічого від слова "взагалі". Люди досі не розуміють в Україні, що зробити так, щоб людина, яка 60 років розмовляє російською, захотіла говорити українською, можна тільки через любов. Не через примус. А через гордість своєю країною, своїм народом. Не через квоти. Я навіть колись дозрію і напишу стосовно цього відео", – пообіцяв Комаровський.
Він наголосив, що переходить на українську мову через гордість за свою країну.
"Це моя країна рідна, – зазначив педіатр. – Але я тобі скажу дві головні фрази, щоб визначити, хто "мовний бот", а хто справді любить Україну. Захищати рідну мову – це мудро, правильно, патріотично. Це треба всіляко підтримувати. Нападати на інші мови – не гідно життя у XXI столітті, хай чия ця мова. Це моя позиція зараз".
Бацман похвалила українську вимову Комаровського, сказала, що у нього гарна і мелодійна мова.
"Не підлизуйся, заразо. Хоча ти йдеш правильним шляхом. Комаровський так і рекомендує. Треба казати: "Молодець, лікарю! Як ви гарно розмовляєте українською мовою... Боже, як мені подобається... Ви природній українець, дохторе", – порадив педіатр.
2021 року в інтерв'ю "ГОРДОН" Комаровський сказав, що люди, які порушують в Україні мовне питання, працюють на розкол держави.
"Немає мовної проблеми у країні. Немає взагалі! Кожен, хто рот відкриває на цю тему, – ворог України. Реальний. Я бачу дуже чітку, зрозумілу політику... Ви ніколи не перевчите 50% країни. Ніколи. Усе, чого ви досягнете (а ви цього, гади, досягнете), – це озвіріння. Ви думаєте, що люди просто зараз більше полюблять мову? Просто ось розбіглися вони. Якщо їм ставлять [умови], то вони більше любитимуть? Не буде цього ніколи", – заявив тоді лікар.
Контекст:
Згідно з Конституцією України, єдиною державною мовою у країні є українська, але держава гарантує вільне використання російської та інших мов національних меншин.
Конституційний Суд України 14 липня 2021 року у своєму рішенні зазначив, що будь-які посягання на юридичний статус української мови як державної на території України неприпустимі, оскільки порушують конституційний устрій держави, загрожують національній безпеці та існуванню державності.
Згідно з дослідженням, яке у березні 2022 року провела Соціологічна група "Рейтинг", 76% громадян України назвали українську мову своєю рідною мовою, російську рідною вважає 20%.
Травневе опитування Київського міжнародного інституту соціології засвідчило, що 78% українців почали більше спілкуватися українською мовою після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого.