Компанія з Нідерландів, із майна якої в Україні зняли арешт, не має стосунку до екс-глави МВС Захарченка – рішення суду
Оприлюднено повний текст рішення Печерського райсуду Києва, згідно з яким голландська фірма Stichting Administratiekantoor LVV та екс-міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко не пов'язані між собою, а отже, компанія – власник майна не має стосунку до злочинів, у вчиненні яких її підозрюють.
Печерський районний суд Києва оприлюднив повний текст рішення про скасування арешту майна нідерландської компанії Stichting Administratiekantoor LVV, яку пов'язували з колишнім міністром внутрішніх справ України Віталієм Захарченком. Про це повідомляє "Судовий репортер" із посиланням на постанову від 30 січня.
Представник компанії заявив, що слідство не виявило доказів, які підтверджують зв'язок фірми й Захарченка, підозрюваного в Україні у скоєнні низки злочинів. Зокрема, не доведено, що майно було доходом від злочинної діяльності екс-міністра і його продали голландській компанії з метою приховування злочину та уникнення конфіскації.
Інвестором Stichting Administratiekantoor LVV є компанія з Британських Віргінських островів Nygelt Bros Holding LTD. Бенефіціарним власником останньої є громадянин України, але це не Захарченко (ім'я та прізвище невідомі). Суддя переконався, що доходи власника компанії задекларовано і це підтверджено довідками, ідеться в постанові.
Служба розвідки й безпеки Нідерландів також не підтвердила наявності будь-якого зв'язку між компанією і Захарченком.
Суддя Печерського суду Віталій Писанець дійшов висновку, що голландська компанія не має стосунку до діяльності та злочинів, у скоєнні яких підозрюють екс-міністра, і зняв арешт із 20 земельних ділянок, трьох будинків, квартири і двох машино-місць, які належать Stichting Administratiekantoor LVV.
Майно було заарештовано в межах провадження про незаконне збагачення й відмивання грошей екс-міністра внутрішніх справ, яке веде управління спецрозслідувань ГПУ.
Захарченко очолював Міністерство внутрішніх справ України з листопада 2011-го до початку 2014 року. Після зміни влади в лютому 2014 року втік із країни. У грудні 2015 року повідомляли, що він влаштувався працювати експертом комітету з власності Держдуми РФ.
Відповідно до постанови Ради Європейського союзу від 5 березня 2014 року, до Захарченка повинні застосовувати обмежувальні заходи, зокрема має бути заморожено всі грошові кошти та економічні ресурси, що належать йому або є під його контролем.