Координатор Twitter України про підсумки тролінгу РФ: Приріст за добу – 5000 фоловерів. Аудиторія ще росте
Після суперечки із Twitter-акаунтом Росії аудиторія офіційного аккаунта України суттєво зросла, в основному завдяки іноземцям, повідомив координатор команди, яка веде офіційний Twitter України, Ярема Дух.
Офіційний акаунт України у соціальній мережі Twitter посперечався з офіційною сторінкою Росії щодо того, який стосунок княжна Анна Ярославна, яка стала королевою Франції, має до історії РФ, що викликало приплив іноземних користувачів на українську сторінку.
Про це розповів Ярема Дух – координатор команди, яка веде офіційний Twitter-акаунт України, в інтерв'ю виданню AIN.
Обмін в'їдливими репліками у Twitter викликала заява, яку 29 травня під час спільної прес-конференції із президентом Франції Еммануелем Макроном зробив президент Росії Володимир Путін. Він зазначив, що історія двосторонніх відносин його країни і Франції почалася в ХІ столітті, із заміжжя київської княжни Анни Ярославни.
Twitter-акаунт України обіграв цю тему, йому відповіли офіційні акаунти Росії і МЗС РФ. Суперечка між країнами привернула увагу багатьох світових ЗМІ
Як розповів Дух, офіційні акаунти України у Facebook, Instagram і Twitter веде команда із трьох осіб.
"Ми стартували з червня минулого року і є комунікаційною командою Адміністрації Президента... Деколи залучаємо МЗС. Ці соцмережі – не основна наша робота: от я, до прикладу, займаюся нашими контактами з іноземними медіа для президента", – повідомив він.
Координатор зазначив, що Twitter України є аполітичним і публікує красиві картинки природи та архітектури, а також посилання на сучасну музику.
"Наш Twitter, як і Facebook, Instagram, існують не для того, щоб тролити Росію. Ми просто розповідаємо про життя країни – хтозна, може, хтось вирішить приїхати саме після кількох веселих твітів. Щодо контенту ми досить вільні, проте самі розуміємо, що є певні рамки, коли ти пишеш від імені держави. Якщо контент стосується міжнародної політики, то показуємо колегам у МЗС", – пояснив він.
Дух розповів, що один із його колег звернув увагу на заяву Путіна про Анну Ярославну.
"Ми... спочатку трошки скептично поставилися до цього, якраз всі добиралися додому і вирішили відкласти реакцію вже на ранок. Я пригадав мем, у якому різні старі церкви та монастирі Києва, а в той час у Москві – ліс. Разом написали текст і зробили картинку, твітнули... Чесно кажучи, я не очікував, що росіяни щось відпишуть. Але через п'ять годин вони розродилися твітами про "один народ" і "давайте жити дружно". У нас тут 2/3 команди магістри історії і я теж цікавлюся тою штукою, тому паралелі із СРСР одразу намалювалися", – зазначив він.
За словами координатора, після суперечки з Росією Twitter України здобув за добу приріст у кількості 5000 фоловерів.
"Impressions – 5,6 мільйона, аудиторія ще росте. Що важливо, це майже самі іноземці, це та аудиторія, котра нам першочергово потрібна. Для порівняння, органічний приріст у місяць у нас був 900–1200 осіб (ми не купуємо реклами)", – зазначив він.
Дух підкреслив, що якщо кілька людей після цієї суперечки дізналися про Україну і стали цікавитися її історією, – "це найкращий результат".
"Щодо Росії, то краще б вони зосередили увагу на дотриманні міжнародного права, а не інформаційній війні і кібератаках", – підсумував він.
Офіційна сторінка України у Twitter з'явилася у червні 2016 року, зараз на неї підписані 32 тис. осіб. Сторінку ведуть співробітники Адміністрації Президента України. Офіційний Twitter-акаунт Росії був створений у листопаді 2014-го, на нього підписані 226 тис. осіб. Ведуть акаунт співробітники МЗС Росії.