Корнієнко щодо законопроєкту "Про медіа": ЗМІ повинні показувати загальну картинку
"Держава повинна в цьому плані встановлювати якісь правила, що будуть допомагати людям розбиратися, хто перед тобою, чи варто вірити інформації або не варто. Немає мови про те, щоб загнати всіх у якесь гетто, перерахувати всіх та приклеїти якісь ярлики. Є необхідність упорядкувати деякі процеси", – сказав він.
За словами голови керівної партії, в межах сучасної інформаційної війни ніхто не говоритиме: "голосуйте за [президента РФ Володимира] Путіна!", "Путін – наш президент!", "Давайте відкриємо двері в Київ!".
"Усе набагато тонше відбувається. Я б відносив до основних наративів проросійської пропаганди в Україні в першу чергу заяви в дусі: "В України нічого не вийде", "Знову вкрали всі гроші", "Знову нічого не побудували", "Знову ці депутати", "Подивіться на їхні сумочки", "Вони приходять у Раду, нічого не голосують, вони замовляють повій, обговорюють жінок, сосни, все інше", – пояснив Корнієнко.
Він підкреслив, що "це все є, ніхто ж не заперечує цього".
"Ми робимо висновки з усіх ситуацій, але ЗМІ повинні показувати загальну картинку. Ми розуміємо, що є певні ЗМІ, порядок денний яких складається тільки з того, що все погано, і це не залежить від влади, то це точно пропаганда. Друга частина пропаганди, яку розвивають ці ЗМІ (і тут уже до них приєднується група різних блогерів й псевдоблогерів), – це те, що Україна під зовнішнім управлінням, що [американець Джордж] Сорос особисто сидить у кабінеті у президента, у Корнієнка, у [голови фракції "Слуга народу" в Раді Давида] Арахамії, що нами керують посли", – зазначив Корнієнко.
Нардеп вважає, що "коли ЗМІ будуть працювати над тим, щоб говорити правду, то питання, пропагандисти вони чи ні, не виникатиме".
"Журналіст може разом із фактами давати оцінку. Адже він людина, при цьому ще, напевно, і громадянин України, але він не може давати оцінку замість фактів", – сказав Корнієнко.
Контекст:
Законопроєкт "Про медіа" №2693 авторства нардепів від "Слуги народу" зареєстрували у Верховній Раді наприкінці грудня 2019 року. Документ має регулювати діяльність телебачення, радіо, преси, онлайн-медіа, стримінгових сервісів і платформ загального доступу до інформації. Автори законопроєкту, зокрема, запропонували наділити Нацраду з питань телебачення і радіомовлення функцією нагляду і контролю за всією сферою медіа.
Законопроєкт зазнав різкої критики журналістів і медіаорганізацій. Його передали на повторне перше читання, але потім у 2020 році зареєстрували ще два інші законопроєкти про медіа.
Понад 100 журналістів, медіаменеджерів та експертів підписало відкритий лист президенту України Володимирові Зеленському, керівництву Верховної Ради, народним депутатам і європейським партнерам України, в якому закликали не підтримувати законопроєкту "Про медіа".
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко обіцяв, що зауваження представників українських ЗМІ та Ради Європи врахують.
Ткаченко в інтерв'ю, яке вийшло 8 травня, сказав, що проєкт "уже перезрів, його потрібно доопрацювати якомога швидше" і вносити до Верховної Ради. Нардеп від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв вважає, що парламент ухвалить законопроєкт у цілому не раніше ніж восени 2021 року.