Кожна четверта кримінальна справа, відкрита СБУ, не належить до її підслідності – експерт "Реанімаційного пакета реформ"
Кримінальні провадження іншої підслідності, які відкриває Служба безпеки України, не мають перспектив у суді і "тільки захищають фігурантів", уважає експерт "Реанімаційного пакета реформ" Анастасія Красносільська.
Службу безпеки України (СБУ) треба реформувати, оскільки частина функцій, які вона виконувала раніше, перейшла до інших органів. Таку думку у статті для ZN.UA висловила експерт Центру протидії корупції та "Реанімаційного пакета реформ" Анастасія Красносільська.
"СБУ не має права розслідувати економічні чи корупційні злочини. Ці злочини належать до компетенції [Національного] антикорупційного бюро [України, НАБУ], Національної поліції, Державної фіскальної служби, а з часом – і Державного бюро розслідувань", – назвала вона кілька функцій.
За словами експерта, відмовлятися від невластивих і дубльованих повноважень СБУ "не поспішає".
"Так, кожна четверта кримінальна справа, відкрита СБУ, не належить до її підслідності. Такі "неналежні" справи не мають жодної перспективи в суді, а отже, лише захищають фігурантів. Саме так уникнув відповідальності затриманий СБУ та ГПУ (Генеральною прокуратурою України. – "ГОРДОН") на гарячому під час отримання хабара екс-заступник міністра охорони здоров'я Роман Василишин – суд відмовився розглядати справу, розслідувану СБУ й ГПУ замість НАБУ", – заявила Красносільська.
Вона зазначила, що у СБУ працює 31 тис. осіб.
"Для порівняння: Велика Британія має лише 11 тис. співробітників органів безпеки (включно з внутрішньою і зовнішньою розвідкою!) на 65 млн населення країни", – підкреслила експерт.