Мажори, як правило, опиняються в найбільш "хлібних" департаментах із боротьби з економічними злочинами Нацполіції, ГПУ чи СБУ
"Касти феодалів" – це паразит на тілі українського суспільства, який із нахабною посмішкою на обличчі тягне всіх донизу, уважає народний депутат від БПП Мустафа Найєм.
Мажори в системі.
Ми часто використовуємо це слово, але рідко усвідомлюємо, що воно означає. Я не вважаю мажором кожну молоду людину із заможної сім'ї; забезпечені батьки – не порок. Порок – бути впевненим, що фінансове становище або соціальний статус дають право плювати на чужі права і без сорому виставляти на показ свою зневагу, жлобство й хамство.
Звичайно, саме явище мажорства – це наслідок виховання. Та головна причина, чому поодинокі випадки виростають у касти – це державна машина, яка дає можливість таким елементам паразитувати на правоохоронних органах, десятками років залишаючи безкарними цілі клани.
Поясніть мені зрозуміло мотивацію молодої людини із забезпеченої сім'ї, з дорогою машиною і квартирою в центрі міста, яка влаштовується працювати в правоохоронні органи на зарплату 4–10 тис. грн? Я, звичайно, припускаю, що з тисячі таких випадків кілька десятків ідуть у систему з любові до ремесла, щоб здобути досвід або, чого на світі не буває, змінити систему на краще. Але все стає на свої місця, якщо проаналізувати, куди влаштовуються такі хлопці.
Вони не йдуть пересічними патрульними, слідчими або навіть прокурорами. Як правило, вони опиняються в найбільш "хлібних" департаментах із боротьби з економічними злочинами Нацполіції, ГПУ чи СБУ; ще варіант – департаменти органів прокуратури з нагляду за діяльністю правоохоронних органів. Звичайно, там теж не всі такі – у цих підрозділах теж багато чорної роботи, яку треба комусь робити, але виконують її інші, не такі фартові хлопці.
Ну а фартові йдуть у ці підрозділи, бо там можна не просто одержати ксиву, але й "відбити" батьківські інвестиції в освіту. Можливостей заробити – мільйон. Починаючи від комплексного зливу не тобою розслідуваних справ, "правильної" кваліфікації злочинів для "своїх" і закінчуючи потрібними експертизами та "дружніми" протоколами. Це величезна індустрія, побудована на людському горі і впевненості, що свої завжди прикриють своїм спину і витягнуть із будь-якої ситуації – від хуліганки, бійок, грабежів і до серйозніших схем шахрайства та крадіжок. Поріднення шлюбами, хрестинами, тусівками та офшорами суддівських із прокурорськими створює міцну основу кругової поруки.
Так виростають касти феодалів, щільна тканина яких не дає державі відбутися. Тому що поки Ілон Маск запускає чергове диво, у нас під звуки чергового династичного весілля прокурора зі слідчим або судді з мажором з'являється 258-ма схема уникнення податків та розкрадання державного майна. І це не Путін з-за поребрика, це наш паразит на тілі суспільства, який із нахабною посмішкою на обличчі тягне всіх донизу.
І найгірше, що вся ця псевдоаристократія зростається з державною машиною набагато швидше і ефективніше, ніж ми з вами намагаємося цю систему змінити. Як із цим боротися – у найближчих постах.
Джерело: Mustafa Nayyem / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора