КСУ визнав конституційним закон про українську мову
"Відповідне рішення суд ухвалив 14 липня на пленарному засіданні Великої палати суду у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України", – ідеться в повідомленні.
Рішення опублікують на сайті суду 15 липня.
Контекст:
У липні 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Відповідно до закону, українська мова є обов'язковою для використання в органах державної влади і місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і релігійних обрядів.
7 липня 2020 року Конституційний Суд України почав розгляд подання 51 народного депутата щодо відповідності Конституції закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Автори конституційного подання стверджували, що закон не відповідає низці приписів Конституції України, оскільки спрямований на дискримінацію російської та інших мов нацменшин. Крім того, автори подання вважають, що закон було ухвалено з порушенням конституційної процедури.
Мовний омбудсмен України Тарас Кремінь заявляв, що очевидних ознак утиску в країні російської мови немає. Він вважає, що питання мови в Україні порушують штучно.