Кубраков розповів про "історичну домовленість" для українських перевізників у межах ЗВТ із Туреччиною
"У рамках угоди про ЗВТ досягнуто історичної домовленості – про повну лібералізацію автомобільних перевезень. Невдовзі буде знято обмеження для українських автоперевізників на ринку Туреччини, зокрема це стосується і в'їзду порожнього транспорту. Тобто фури зможуть заїжджати порожніми та повертатися з товарами", – розповів міністр.
Угода також передбачає співпрацю на морі, в авіаційній сфері та галузі туризму. Взаємодія на морі особливо важлива, враховуючи анексію Криму, вважає Кубраков: "Угода з Туреччиною допоможе юридично закріпити за Україною належні їй райони, покращить можливості проведення пошуково-рятувальних операцій".
У документі йдеться і про розширення географії авіаперельотів між країнами, Україна розраховує на ширшу участь турецьких партнерів та інвесторів в українських проєктах розвитку морських і гірськолижних курортів, готельних комплексів та іншої туристичної інфраструктури, зазначив міністр.
Важливими він назвав і проєкти розвитку доріг, які в Україні втілюють за програмою президента Володимира Зеленського "Велике будівництво". Уже зараз турецькі компанії активно працюють на українському дорожньому ринку, залучені до будівництва ключових дорожніх об'єктів: М-30 Стрий – Ізварине; Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка; М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта тощо.
"Саме турецькі компанії будують позакласові мости – у Кременчуці та Запоріжжі. Сподіваюся, що співробітництво вдасться розширити завдяки новим проєктам, зокрема і завдяки будівництву концесійних доріг", – резюмував міністр інфраструктури.
Контекст:
Заступник глави Офісу президента та координатор програми президента "Велике будівництво" Кирило Тимошенко у грудні 2021 року повідомив, що цього року має стартувати реалізація першого концесійного автобану Краковець – Броди – Львів – Рівне. Він зазначив, що це один із кількох мегапроєктів, до яких також належить будівництво Київської обхідної дороги за підтримки міжнародних партнерів, нового мосту через Дніпро у Кременчуці, Ямпільського мосту на кордоні України і Молдови та інші об'єкти.
Україна та Туреччина 3 лютого підписали угоду про зону вільної торгівлі.
У Кабміні очікують, що підписання документа принесе Україні додаткові 2,2% ВВП щороку.
2021 року товарообіг між Україною та Туреччиною становив понад $7 млрд – український експорт сягнув $4,14 млрд (переважно – метали та зернові), імпорт – $3,23 млрд.