Кулеба перерахував 10 кроків, які гарантують, що Україна і Євросоюз "вистоять у цю воєнну зиму"

Кулеба (на фото) наголосив, що Путін не хоче жодних компромісів
Фото: ЕРА
Виступаючи 14 листопада на засіданні Ради глав МЗС Європейського союзу, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що є 10 моментів, які б допомогли перемогти у протистоянні з Росією Україні та ЄС. Текст виступу опубліковано на сайті МЗС України.

"Я дуже коротко перелічу 10 найважливіших моментів. Це 10 кроків, які гарантують, що і Україна, і ЄС вистоять у цю воєнну зиму. Я також окремо зверну увагу на українське бачення миру. Останнім часом у ЗМІ багато спекуляцій на цю тему, і я хотів би, щоб ми всі були на одній хвилі", – сказав він.

За версією Кулеби, 10 кроків мають такий вигляд: 

1) посилення санкцій проти Росії;
2) оборонна підтримка України, зокрема постачання зброї;
3) макрофінансова допомога Україні;
4) гуманітарна допомога "й особливо підтримка у відновленні енергетичної системи" України;
5) чорноморська "зернова ініціатива" має далі працювати;
6) визнати Голодомор геноцидом українського народу;
7) євроінтеграція України;
8) створення спеціального трибуналу щодо російських злочинів в Україні;
9) світова спільнота має зайняти чітку позицію, що нормалізації відносин із Росією не буде, доки вона не виведе війська з України;
10) "згода на російські ультиматуми не принесе миру, результат буде прямо протилежним".

"Росія хоче взяти паузу, аби відновити сили та здійснити ще більш жорстокий напад, щойно зможе це зробити. На жаль, жодних конструктивних пропозицій від Росії ми не почули і не почуємо, будьмо реалістами. Сигнали Росії про те, що вони нібито відкриті для переговорів, є нічим іншим, як димовою завісою для продовження агресії", – пояснив Кулеба.

Він зазначив, що президент Росії Володимир Путін "зараз не хоче жодних компромісів", тому президент України Володимир Зеленський "чітко наголосив, що Росія має вивести війська з території України в межах міжнародно визнаних кордонів", і це прокладе шлях до мирного процесу.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

24 лютого Путін оголосив про вторгнення в Україну. Спочатку, за даними СБУ, він розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився. У квітні росіян вигнали із північних областей, зараз бої тривають на сході й півдні країни.

Наприкінці серпня на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ. Звільнено тисячі квадратних кілометрів території України.

Останнім часом почастішали заклики Росії до України розпочати переговори. Цю тему знову почали обговорювати в західних ЗМІ.

30 вересня Путін у зверненні, присвяченому незаконній анексії українських територій, висунув вимогу до України припинити вогонь і негайно сісти за стіл переговорів, водночас відкинувши, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.

У відповідь Зеленський заявив, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але з нинішнім президентом це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав він. 4 жовтня Зеленський ввів у дію ухвалене 30 вересня рішення Ради нацбезпеки і оборони, в якому офіційно констатують "неможливість проведення переговорів із Путіним".

10 листопада Зеленський сказав, що все ж таки не відкидає переговорів з РФ. Він наголосив, що, "окрім ультиматумів, нічого не чув від чинного президента РФ", але "не зачинив дверей". Зеленський наполягає, що переговори можливі за таких умов: відновлення територій, повага до Статуту ООН, відшкодування завданих війною збитків, покарання воєнних злочинців, гарантії ненападу.

13 листопада американська газета The Wall Street Journal написала, що радник президента США Джо Байдена з питань нацбезпеки Джейк Салліван під час поїздки до Києва 4 листопада передав Зеленському і його команді послання, що Київ повинен "хоча б мати вигляд" відкритості для завершення війни через переговори.